אלמלא משפחת המלוכה הבריטית, ספק אם תעשיית הצהובונים במדינה הייתה מגיעה למימדיה הנוכחיים. אינספור רכילאים ומגזינים שונים מתפרנסים כבר שנים מפיסות מידע וציטוט מטנפים המגיעים אליהם מצד מקורות ומקורבים שונים לבני המשפחה, רק שלפעמים אותם דיווחים גם מגיעים למסוקרים עצמם - שלא תמיד מרוצים. זה בדיוק המקרה של קייט מידלטון, שבזכות צעדים משפטיים אותם נקטה הצליחה להוביל לשינוי בכתבה שפורסמה אודותיה.

בחודש מאי האחרון פורסם כי מידלטון, רעייתו של הנסיך הבריטי וויליאם, החליטה לשגר הודעה רשמית למגזין טאטלר בה דרשה להסיר ממנו כתבת פרופיל שעלתה אודותיה בגיליון יולי/אוגוסט של המגזין (אך פורסמה בפועל לפני החודשים עצמם), ועסקה בין היתר ביחסיה עם הנסיך הארי ומייגן מרקל בימים לאחר עזיבתם את בית המלוכה הבריטי. מלבד הצעדים המשפטיים בהם מידלטון איימה, בטאטלר זכו לקבל מסמכים זועמים גם מצדם של הארי ומייגן, כמו גם הצהרה רשמית מטעם ארמון קנזינגטון, שטענה כי הכתבה מלאה באי-דיוקים. המגזין, לעומת זאת, עמד על שלו, והתעקש כי הדיווח לא חוטא לאמת. 

עכשיו, חודשים ספורים לאחר האיומים מצד המשפחה, מתברר כי המאמצים הצדיקו את עצמם. כתבת הפרופיל אודות קייט שונתה, וציטוטים רבים, שלטענת הדוכסית מקיימברידג' הכפישו את שמה, הוסרו ממנה. כך, למשל, נמחקו מהכתבה ציטוטי מקורבים לפיהם מידלטון "זועמת על עומס העבודה" שנוצר לה מאז העזיבה של הארי ומייגן, וכי היא "מחייכת ומתלבשת כמצופה אבל היא לא רוצה את זה. היא מרגישה מוטרדת ולכודה". ציטוט אחר, בו נטען כי מידלטון "עובדת קשה כמו מנכ"לית, שצריכה להציג את עצמה כל הזמן, בלי היתרונות של גבולות והמון ימי חופש", נמחק גם כן. 

Getty Images (צילום: Karwai Tang; GettyImages IL)
העזיבה השאירה את מידלטון "זועמת". הנסיך הארי ומייגן מרקל | צילום: Karwai Tang; GettyImages IL

ציטוטים נוספים אודות מידלטון שנמחקו מהכתבה נוגעים לפרטים מעט יותר אישיים, בהם הטענה לפיה אמה של הדוכסית, קרול, היא "סנובית נוראית", כמו גם הערה שמידלטון עצמה "רזה בצורה מסוכנת". ובכל זאת, יש כמה ציטוטים ששרדו את העריכה, בהם - תאמינו או לא - כאלה שמאירים את הארי ומייגן באור מעט יותר שלילי. "מייגן והארי היו כל כך אנוכיים", נכתב באחד הציטוטים שלא נמחקו, "וויליאם וקייט באמת רצו להיות הורים במשרה מלאה והסאסקסים (הארי ומייגן, הדוכסים מסאסקס. ר.א) פשוט זרקו את שלושת הילדים שלהם מתחת לגלגלי האוטובוס. הנה הלכו כל הסידורים שלהם בבית הספר, עכשיו שהאחריות שלהם היא ענקית". 

כתבת הפרופיל על מידלטון כללה גם מידע חדש על "תקרית" מדוברת במהלך החזרות לחתונה המלכותית של הארי ומייגן, לפיו היא צעקה על גיסתה הטרייה, שבעצמה גרמה למידלטון לבכות לאחר מכן. גם הפסקה הזאת, למרות דרישותיה המפורטות של מידלטון לתקן חלקים שונים בכתבה, נשארה.

View this post on Instagram

Her star is going stratospheric as the country looks to the monarchy for morale: HRH The Duchess of Cambridge is crowned Catherine the Great on the July/August cover. This spectacular issue is part of a new trial offer – 3 issues for only £1, including free home delivery and free digital editions. Because no one should have to go without Tatler. Click the link in bio for more.

A post shared by Tatler (@tatlermagazine) on