רשימת שינדלר המקורית
ככה נראית ההיסטוריה באיביי
הנה מכירה פומבית אחת שכנראה לא חשבתם שאי פעם תוכלו להשתתף בה. הרשימה המקורית של חסיד אומות העולם, אוסקר שינדלר, זו שבזכותה ניצלו 801 עובדים יהודים מהעברה למחנה אושוויץ, מוצעת למרבה במחיר במכרז שנפתח באיביי ביום שישי ב-4:00 לפנות בוקר, שעון ישראל. המחיר ההתחלתי של המכירה נקבע על שלושה מיליון דולר (כ-10.7 מיליון שקל).

מדובר באחד מארבע עותקים נדירים של הרשימה שהודפסה ב-1945 ומשתרעת על פני 14 עמודים. אחד מהעותקים שימש את סטיבן ספילברג במהלך העבודה על סרטו, זוכה פרס האוסקר לשנת 1993. האספנים שמחזיקים במסמך ההיסטורי רכשו אותו מאחיינו של יצחק שטרן, רואה החשבון של שינדלר, שמשפחתו החזיקה במסמך במהלך השנים בישראל. אל הרשימה המקורית מצורפת תצהיר בחתימתו של האחיין שמהווה עדות לאמינותה.

גארי זימט ואריק גאזין, צמד אספנים המתגוררים בקליפורניה, סיפרו בראיון לניו יורק פוסט כי הם מאמינים שמחירו הסופי של המסמך יעמוד על 5 מיליון דולר. "החלטנו למכור את הרשימה באיביי מכיוון שלאתר יש 100 מיליון חברים רשומים ברחבי העולם", מסבירים השניים, "מדובר כאן בסיפור בקנה מידה גלובאלי".

אוליביה דברווסקה
רשימת שינדלר, גרסת הוליווד
רגע לפני שאתם פודים את שטרות החוב שנותרו מבר המצווה, נספר שרוכשים פוטנציאליים יצטרכו לעבור שלב סינון ראשוני כדי לקבל את הזכות להתמודד במרכז ההיסטורי. את אופי הסינון יקבע המשתמש gazinauctions, שינהל את המכירה. את ההצעות ניתן להגיש עד השעה 4:00 לפנות בוקר ב-28 ביולי.

>> הילדה במעיל האדום: "רשימת שינדלר עשתה לי טראומה לכל החיים"
בואו לפייסבוק שלנו