המתקפה האיראנית על ישראל הלילה (בין שבת לראשון), במסגרתה נורו מאות טילים וכטב"מים ששוגרו מאיראן  - ויורטו בשמי ישראל ומחוצה לה, תפסה הבוקר לא מעט כותרות בתקשורת העולמית. "איראן תוקפת ומשגרת כטב"מים וטילים במתקפה הישירה הראשונה על ישראל", נכתב ב"ניו יורק פוסט", כשגם ב"ניו יורק דיילי ניוז" התייחסו למתקפה בשער העיתון: "איראן תוקפת את ישראל, יורה כטב"מים וטילים ומעוררת חשש ממלחמה במזרח התיכון".

כתב CNN ניק רוברטסון דיווח מירושלים על המתקפה: "מעולם לא ראיתי משהו דומה לזה בשמיים כאן". גם ב-BBC המצב המורכב תפס את הכותרת הראשית הבוקר באתר: "לפי צה"ל ישראל הפילה 300 כטב"מים וטילים איראנים, עם עזרה מארה"ב".

ב"סאנדיי טלגרף" הבריטי שמו בשער תמונה של דובר צה"ל דניאל הגרי וכתבו: "איראן שיגרה נחיל של כטב"מים מתאבדים לישראל". "גם ב"אל מונדו" הספרדי התייחסו למתקפה של איראן בשער הראשי: "המתקפה של איראן על ישראל מכניסה את המזרח התיכון לכוננות", כשב"אל פאיס" הכריזו: "איראן יצאה במתקפת פתע עם עשרות כטב"מים נגד ישראל". ב"לה רפובליקה" האיטלקי התייחסו גם כן למצב בשער, בו נכתב: "איראן תוקפת את ישראל".

 

כאמור, מאות טילים ששוגרו מאיראן יורטו הלילה (בין שבת לראשון) בשמי ישראל ומחוצה לה. גורם ישראלי בכיר עדכן כי 99% מהטילים יורטו ומסר שהתגובה הישראלית תהיה "חסרת תקדים". אזעקות החלו להישמע באזור הדרום בשעה 01:42 לפנות בוקר בין היתר בבאר שבע, דימונה, חצרים ונבטים. דקות לאחר מכן נשמעו אזעקות גם בירושלים, באזור הגולן בים המלח וביהודה ושומרון. ילדה בת 7 מהפזורה הבדואית במצב קשה לאחר שנפגעה משברי טיל והיא מורדמת ומונשמת. בנוסף לטילים שוגרו גם מאות כטב"מים לעבר ישראל. צבאות ארה"ב, ירדן ובריטניה סייעו ביירוטים.