בעולם מתוקן, השבועות הקרובים היו אמורים להיות מוקדשים לספירה לאחור לקראת "משימה בלתי אפשרית 7", הפרק החדש בסדרת הסרטים המצליחה של טום קרוז. רק שאז הקורונה קרתה, והסרט נדחה למאי 2022, מה שאפשר לקרוז והצוות להמשיך לצלם עוד ועוד קטעים. אותם צילומים, כך למדנו עם הזמן, הפכו למעניינים לא פחות מהסרט עצמו: קרוז הוקלט בעודו צורח על עובדי הסט שהפרו הנחיות ריחוק, הוביל להתפטרותם של כמה עובדי הפקה, עבר לגור על ספינה יחד עם עוד 200 קולגות, רכש רובוט מתוחכם לבדיקות קורונה, צולם בעודו יושב על גג רכבת נוסעת והתמודד עם נזק אדיר בעקבות תאונה במהלך צילומי סצינת פעלולים. נשמע מתיש? מתברר שזו הייתה רק ההתחלה.

בראיון חדש למגזין הקולנוע Empire, קרוז - שעלה השבוע לכותרות לאחר שהצטרף למחאה נגד טקס גלובוס הזהב - חשף עוד כמה פרטים מאחורי הסרט החדש בכיכובו. לפי הדיווחים האחרונים, "משימה בלתי אפשרית 7" מצולם בימים אלה בצפון יורקשייר שבאנגליה, וזאת אחרי שכבר עבר בוונציה, רומא, נורבגיה ואבו דאבי, והראיון למגזין הבריטי הוא התחנה הבאה במסע יחסי הציבור שלו. שם, קרוז דיבר בין היתר על מה שהוא מגדיר כ"פעלול הכי מסוכן בקריירה" שלו, כשהצופים הוותיקים ודאי יודעים שמדובר בתואר משמעותי. 

צילומי "משימה בלתי אפשרית 7" (צילום: GEIR OLSEN/NTB Scanpix/AFP via Getty Images)
האיש הקטן בתמונה? זה קרוז. מתוך צילומי "משימה בלתי אפשרית 7" | צילום: GEIR OLSEN/NTB Scanpix/AFP via Getty Images

קרוז, שכבר טיפס על הבניין הגבוה בעולם ועצר את הנשימה מתחת למים במשך שש דקות וחצי, הסביר בראיון כי במסגרת אותו פעלול הוא רכב על אופנוע מעבר לצוק בגובה אדיר (כפי שמופיע בתמונה מצילומי הסרט). הצילומים הגיעו לאחר חודשים של אימונים, וקרוז סיפר במהלך השיחה על החששות שהציפו אותו: "אם הרוח הייתה חזקה מדי, היא הייתה מעיפה אותי מהרמפה. המסוק (שצילם את הפעלול) היה בעייתי, כי לא רציתי להתניע על הרמפה במהירות גבוהה ולפגוע בסלע. ואם הייתי עף בצורה מוזרה, לא היינו יודעים מה יקרה עם האופנוע. מרגע שהתנתקתי מהרמפה היו לי שש שניות לפתוח את המצנח, ולא רציתי שזה יסתבך עם האופנוע. אם זה באמת היה קורה, זה יכול היה להיגמר לא טוב". 

ומה לגבי אותה התפרצות מוקלטת? "אמרתי את מה שאמרתי", הסביר קרוז, שהבהיר שהוא לא צרח מול "כל הצוות", אלא פנה רק ל"מספר אנשים" שהפרו באופן מובהק את הנחיות הקורונה על הסט כי "היו המון סיכונים בשלב הזה". "כל הרגשות האלה עברו לי בראש", השיב השחקן כשנשאל על העיכובים הרבים של הסרט לאור המגפה, "חשבתי על האנשים שאני עובד איתם, ועל התעשייה שלי. ומבחינת כל הצוות, הידיעה שהתחלנו לצלם את הסרט הייתה הקלה ענקית".