צילומי הסרט "משימה בלתי אפשרית 7" הופכים, למרבה הקלישאה, למשימה בלתי אפשרית בפני עצמה. לאחר שהתפרצות הקורונה שיתקה את סט הצילומים באיטליה ותקע את טום קרוז בוונציה, הצילומים עברו לאנגליה וכעת שוב נעצרו, הפעם עקב תאונה שהתרחשה על הסט והרתיחה את הכוכב.

מדובר בסצנה מורכבת שהייתה אמורה להצטלם במחצבה המדמה תנאי שלג, במסגרתה פעלולן רוכב אופנועים היה אמור לרכב על רמפה ואז לקפוץ ממנה. לפי הדיווחים, זו הייתה אמורה להיות אחת מסצנות האקשן הכי יקרות שאי פעם צולמו בבריטניה, וההכנות אליה ארכו לא פחות משישה שבועות - אבל אז הגיעה התאונה.

"זה היה אתגר מסיבי להכין את הסצנה הזו והיא עלתה הון", סיפר מקור בהפקה לסאן הבריטי, "וזה בלי להזכיר שבועות על גבי שבועות של בנייה. אבל כשהיום הגדול הגיע, הכל השתבש בצורה מחרידה". הרעיון המקורי היה שהפעלולן ינחת לאחר הקפיצה עם האופנוע על כריות ענק מלאות בכותנת סרק, ושרק האופנוע עצמו יתרסק על הקרקע כמה מטרים בסמוך לכך. אבל החום והחיכוך של גלגלי האופנוע מהנסיעה גרמו לאופנוע להצית את מילוי הקרטון שעליו נחת, והתוצאה הייתה שרפה ענקית ועשן שחור שמילא את השמיים - עד כדי כך שבסיס חיל האוויר סמוך נאלץ להשעות את כל הטיסות שלו. 

"למרבה המזל אף אחד לא נפגע", אמר המקור, "אבל זו קטסטרופה שלמה, וכמובן גם יקרה לכל המעורבים. טום מתוסכל מאוד. אף אחד לא רוצה עיכובים נוספים".

שירותי הכבאות של מחוז אוקספורדשייר שבאנגליה הגיעו למקום עם לא פחות מחמש ניידות כיבוי בערב שלישי האחרון כדי לטפל בשריפה, וגם אמבולנסים נשלחו לאזור כדי לסייע לנפגעים קלים, ככל הנראה משאיפת עשן. מקורות טוענים כי בעקבות התאונה סט הצילומים נסגר זמנית, בזמן שהמפיקים מנסים להבין מה בדיוק השתבש ואיך ממשיכים הלאה. 

כאמור, זה בפירוש לא העיכוב הראשון בצילומים: השבתת הצילומים בוונציה עיכבה את ההפקה למשך חודשים שלמים, ולבסוף קיבלו המפיקים אישור להעביר את הצילומים לבסיס חיל אוויר נטוש באוקספורדשייר, למרות שהמדינה עצמה עדיין הייתה תחת סגר, ולמעשה לצלם בתוך "בועה" מבודדת כדי לוודא שאיש מחברי ההפקה לא יידבק בקורונה.

כל העיכובים האלה הובילו גם לדחייה בתאריך יציאת הסרט. כרגע, "משימה בלתי אפשרית 7" אמור לצאת לאקרנים רק בעוד כשנה ושלושה חודשים - ב-19 בנובמבר 2021 - כשטרם ברור האם התאונה החדשה תוביל לעיכוב נוסף. הסרט הבא בסדרה, "משימה בלתי אפשרית 8", כבר הוכרז אף הוא וצפוי לצאת לאקרנים כשנה לאחר מכן, ב-4 בנובמבר 2022.