אוסטרליה קנתה לעצמה מוניטין של מדינה סגורה ומסוגרת בשנה האחרונה, עם מדיניות "שמיים סגורים" נוקשה שעזרה להגן על היבשת מפני התפרצויות מקומיות וארציות של נגיף הקורונה. ובכל זאת, בחצי השנה האחרונה נרשמה תנועה ערה אל תוך המדינה - רכבת אווירית המאוכלסת כולה בשחקנים הוליוודיים מוכרים, שנחתו באוסטרליה ושוהים בה שבועות וחודשים במטרה אחת: לצלם את "ת'ור: אהבה ורעם", הסרט הרביעי בסדרת הסרטים המצליחה מבית היקום הקולנועי של מארוול ודיסני.

כבר בחודש ספטמבר נחתה באוסטרליה נטלי פורטמן - שעזבה את סרטי מארוול בטריקת דלת, ואז פתחה את הדלת הזו והודיעה שתשוב ותגלם את המדענית ג'יין פוסטר בסרט החדש, אחרי שעשתה זאת בשני הסרטים הראשונים בסדרת "ת'ור". התפקיד המרכזי שפורטמן תגלם ב"אהבה ורעם" דרש ממנה משטר אימונים גופניים (דמותה צפויה לקבל כוחות-על משלה במהלך הסרט) ותקופת חזרות ארוכה, מה שמסביר את השהות הארוכה של השחקנית ומשפחתה באוסטרליה. בהמשך הגיעו גם כריס פראט, שיצטרף אל משפחת שחקני "ת'ור" אחרי שעד כה נודע ככוכבהּ של סדרת סרטים אחרת ביקום הקולנועי של מארוול - סדרת "שומרי הגלקסיה". 

אליהם הצטרף בשבועות האחרונים גם מאט דיימון, ובימים האחרונים נצפו גם סם ניל ("פארק היורה") ומליסה על סט הצילומים של "אהבה ורעם" - שמבוים ומופק באוסטרליה לבקשתו של הבמאי הניו זילנדי טאיקה וואיטיטי ("ג'וג'ו ראביט"). המעריצים הוותיקים של סרטי מארוול יכולים לנחש אולי מה תפקידו של דיימון בכוח, אבל ניל ומקארתי הם שני שחקני רכש חדשים, ועד לימים האחרונים לא היה ברור בכלל את מי הם אמורים לגלם בסרט העתידי, שנחשב לאחד הפרויקטים הגדולים והיקרים ביותר ביקום מארוול.

חוסר הוודאות הזה נמשך, כאמור, עד לאחרונה ונפתר אחרי פרסומן של תמונות פפראצי שתיעדו את הנעשה על סט הצילומים האוסטרלי. בתמונות ניתן לראות את דיימון כשהוא לבוש פעם נוספת בבגדיו של לוקי, אֵל התעלולים ואחיו למחצה של ת'ור. דיימון הבליח לרגע - וללא קרדיט בכתוביות הפתיחה - ב"ת'ור: רגנארוק" בתפקיד שחקן לא לגמרי מוצלח שמגלם את לוקי במחזה. לוקי עצמו אמנם לא צפוי להופיע ב"אהבה ורעם" (אם כי סדרה שתתמקד בדמות ותחשוף מה עלה בגורלה אחרי "הנוקמים: סוף המשחק" תעלה בהמשך השנה בשירות הסטרימינג דיסני פלוס), אך השחקנים שלו - דווקא כן.

כפי שנראה מהתמונות, סם ניל יגלם שחקן המתחזה לאודין - אביו המנוח של ת'ור, שגולם בסרטי מארוול על ידי אנתוני הופקינס - ומקארתי תהיה שחקנית שנכנסת לנעליה וכובעהּ של הֵלה - אלת הגיהנום הנורדית ונכון מאוד, אחותו למחצה של ת'ור. הלה הייתה הנבלית המרכזית ב"ת'ור: רגנארוק" ובסוף הסרט אף הביאה את מפלתה של אסגארד. מקארתי ובן זוגה, השחקן והתסריטאי בן פלקון, אף צילמו אודישן זוגי משותף ובדוי לחלוטין לסרט, בו הדגימו שלל כישורים לא הכרחיים כמו שירה והכנת חומוס.

רשמית, "אהבה ורעם" לא יהיה הסרט הראשון במה שמכונה השלב הרביעי ביקום הקולנועי של מארוול ומתייחס לאירועים שאחרי האפוקליפסה שאירעה - ואז בוטלה - ב"הנוקמים: מלחמת האינסוף" ו"סוף המשחק". ובכל זאת, צפוי להיות לו תפקיד משמעותי בהתוויית האופי של הסרטים הבאים ביקום הקולנועי. הסרטים העתידיים של מארוול צפויים להיות קומיים יותר ולהתמקד יותר בחבורות של גיבורים במקום בדמויות יחידות.

בנוסף, "אהבה ורעם" מסמן גם את כוונתה של מארוול להמשיך ולהחזיר שחקנים שלא הופיעו בסרטיהם כבר תקופה ארוכה. בדומה לו, הסרט השלישי בסדרת "ספיידרמן" - שצילומיו נערכים גם הם בימים אלה - ישיב אליו דמויות מהעבר הרחוק, כולל הנבלים אלקטרו ודוקטור אוקטופוס (ג'יימי פוקס ואלפרד מולינה, בהתאמה), שהופיעו בכלל בסרטים שלא השתייכו ליקום הקולנועי של מארוול. "ספיידרמן: אין דרך הביתה" צפוי לצאת בחודש דצמבר, ואילו בשביל "ת'ור: אהבה ורעם" נצטרך להמתין עד אביב 2022.