זו תקופה של התחדשות בעולם, וגם בתאגיד דיסני: החיסון בדרך, שנה חדשה לפנינו, השלב השלישי של היקום הקולנועי הסתיים עם "ספיידרמן: רחוק מהבית" והשלב הרביעי מתקרב בצעדי ענק עם "וונדה-ויז'ן", הסדרה הראשונה שאמורה לצאת שמבשרת על תחילתו של השלב החדש והרביעי בעלילת העל חוצת היבשות, הכוכבים והגיבורים. בשבוע שעבר הכריזה דיסני על שורה ארוכה של פרויקטים חדשים בקולנוע ובטלוויזיה (זהו, אין יותר רק יקום קולנועי, ומארוול תשתלט בקרוב גם על המסך הקטן) שעתידים להגיע אלינו בשנים הקרובות.

בין ההכרזות האלה, שכללו לא מעט שמות מעודכנים ותאריכי יציאה חדשים לסרטים שכבר ידענו על קיומם, הסתתרו גם כמה בשורות על דמויות חדשות שצפויות לטלטל את היקום המארוולי ולהפוך לחשובות ביותר בתקופה הקרובה. לחלק מהדמויות הללו יש היסטוריה עשירה בחוברות הקומיקס של מארוול, והידיעה על הופעתן עשויה לרמוז על התפקידים שהן יגלמו בשוברי הקופות של 2021, 2022 ואפילו 2023. אז הדקו חגורות וקבלו את הדמויות החדשות ביקום מארוול.

קאסי לאנג

אחרי "אנטמן" ו"אנטמן והצרעה", בנובמבר 2019 הוכרז כי לסדרה יתווסף סרט שלישי על הרפתקאותיהם של הגיבורים הזעירים אנטמן (בגילומו של פול ראד) והצרעה (אוונג'לין לילי). ואכן, בשבוע שעבר נחשף שמו של הסרט העתידי "אנטמן והצרעה: קוואנטומניה" (כש"קוואנטום" מתייחס לממלכת הקוואנטום שאנחנו כבר מכירים מסרטי המותג), ופורסם כי ראד, לילי, מייקל דאגלס ומישל פייפר יחזרו לדמויותיהם גם בסרט הזה.

את בתו המתבגרת של לאנג, קאסי, תשחק קתרין ניוטון ("עולם חדש"), שעוררה שערורייה קטנה בקרב המעריצים כשפרסמה לפני יומיים באינסטגרם סרטון של רגע ההכרזה, והוסיפה: "חלמתי אתמול בלילה שאני נהיית גיבורת על". הכתובת הייתה יכולה להיראות תמימה, אך אחד ההאשטאגים שהוסיפה חשפו פרט מידע עצום במונחי מארוול: #stature. למי שלא בקיא בהיסטוריה של הדמות, קאסי לאנג היא לא רק "הבת של" אלא גם גיבורת על בפני עצמה בשם סטאטור: אחרי שהיא נחשפת בילדותה לחלקיקי פים - חומר כימי נדיר שחשיפה אליו יכולה להקטין ולהגדיל מסה - היא מקבלת את היכולות שהיו שמורות עד כה רק לאנטמן ולצרעה, שנעזרים בחליפות מיוחדות כדי לגדול ולקטון. בהמשך, קאסי צפויה להצטרף לחבורת הנוקמים הצעירים - פרויקט עתידי של מארוול שיאגד אליו גיבורי על בגילי העשרה.

View this post on Instagram

A post shared by Jorge Zacarias (@zacariasjorge926)

View this post on Instagram

A post shared by KATHRYN NEWTON (@kathrynnewton)

קאנג הכובש

מלבד ניוטון, ג'ונתן מייג'ורס ("ארץ לאבקראפט") ישתתף ב"קוואנטומניה" בתפקיד קאנג הכובש, נבל על שמסוגל לנסוע בזמן ומגיע מהעתיד. בקומיקס, קאנג הוא אחד מהנבלים המוכרים ביותר של חבורת ארבעת המופלאים, אולם אחרי שראינו ב"הנוקמים: סוף המשחק" וב"אנט-מן והצרעה" כי כניסה למימד הקוואנטום משבשת גם את תפיסת הזמן, אין להתפלא על כך שמארוול בחרה בנבל שאלה יכולותיו.

View this post on Instagram

A post shared by James Boyce (@grandmasterfaqs)

View this post on Instagram

A post shared by Jonathan Majors (@jonathanmajors_)

תאריך עלייה נכון לכתיבת שורות אלה: 2022

קייט בישופ

ב-2019 נפוצו שמועות על הצטרפותה של היילי סטיינפלד ליקום הקולנועי/טלוויזיוני של מארוול בתור הקשתית המחוננת קייט בישופ. בשבוע שעבר השמועות אושרו, וסטיינפלד תצטרף אל קלינט ברטון (בגילומו של ג'רמי רנר) בסדרה "הוקאיי", שתעלה במהלך השנה הבאה בשירות הסטרימינג דיסני פלוס. הסדרה "הוקאיי" תעקוב אחר חייהם של של קלינט וקייט - הוא אחרי פרישה מחיי הגבורה והיא ממש בתחילתם - כשהם מתמודדים מול חבורת פושעים מסוכנים שמשליטה טרור בבניין דירות.

בקומיקס, בישופ הייתה האישה הראשונה שהתמשה בשם הוקאיי. כנערה, בישופ עברה תקיפה אלימה והחליטה לקחת את העניינים לידיים ולעבור אימונים מפרכים כדי שתוכל להגן על עצמה. גם היא צפויה להצטרף בעתיד הרחוק לחבורת הנוקמים הצעירים.

View this post on Instagram

A post shared by Mundo de Heróis (@mundodeherois)

תאריך עלייה נכון לכתיבת שורות אלה: בסוף 2021 או בתחילת 2022.

גוֹר

אם לא התעדכנתם בשנה וחצי האחרונות בענייני חדשות וליהוקים ביקום הקולנועי, יש לנו בשורה מטורפת לספר לכם: נטלי פורטמן תשוב ליקום הקולנועי של מארוול ותשחק פעם נוספת את המדענית ג'יין פוסטר בסרט הרביעי בסדרת "ת'ור", שייקרא "אהבה ורעם" ומצטלם בימים אלה באוסטרליה. ואם לא די בכך, בסרט הרביעי ג'יין תזכה לאחוז בפטיש הפלאים מיולניר ותהפוך לגרסה נשית של ת'ור (מה שקרה כבר בחוברות הקומיקס של מארוול בשנים האחרונות). ואם ידעתם את כל זה, וידעתם גם שכריסטיאן בייל יגלם את הנבל בסרט, אנחנו כאן בשביל לספר שבייל יגלם דמות בשם גור, שוחט האלים. גור הוא יצור עתיק בעל כוחות על טבעיים, שמבקש לנקום באלים השונים - ובהם ת'ור, אלא מה - אחרי שאלה זנחו אותו ונתנו לבני משפחתו למות. ואם להסתמך על דמותו של גור בקומיקס, בייל יצטרך לעבור תהליך ארוך ויסודי של איפור.

"ת'ור: אהבה ורעם" ישיב אליו גם את כריס המסוורת' בתפקיד אל הרעם, את טסה תומפסון בתפקיד ואלקירי, את כריס פראט בתפקיד סטארלורד (שכזכור, אימץ את ת'ור כמעין חבר חדש בכנופיית שומרי הגלקסיה בסוף "הנוקמים: סוף המשחק") ואת הבמאי טאיקה ואיטיטי, שביים גם את הסרט השלישי בסדרה, "רגנארוק".

View this post on Instagram

A post shared by Federico Mele (@fede__mele)

תאריך עלייה נכון לכתיבת שורות אלה: 6 במאי 2022.

מוניקה רמבו

כמו קאסי לאנג, שהופיעה בסרטי "אנטמן" כילדה ותגולם על ידי שחקנית חדשה, גם מוניקה כבר הבליחה ביקום הקולנועי של מארוול ולוהקה מחדש כדי לבגר את דמותה ולתת לה נפח. מוניקה היא בתה של מריה רמבו, חברתה הטובה של קרול דנברס, הלא היא קפטן מארוול. מוניקה הופיעה בסרט "קפטן מארוול" בכמה סצנות, שם עזרה בין השאר לבחור את הצבעים לתלבושת הכחולה-אדומה של הקפטן.

מוניקה תגולם מעתה על ידי טיונה פאריס ("אימפריה", "מד מן") ותופיע גם בסדרת הטלוויזיה "וונדה-ויז'ן", שתעלה בחודש ינואר בדיסני פלוס ותעקוב אחר הרפתקאותיהם של וונדה (אליזבת אולסן) והרובוט ויז'ן (פול באטני), שמנסים למצוא חיים נורמליים אחרי שהומתו והוחזרו לתחייה במהלך אירועי "מלחמת האינסוף". היא צפויה לקבל תפקיד משמעותי ב"קפטן מארוול 2", שם - על פי הערכת המעריצים - נזכה לראות אותה משתמשת בכוחות העל שיש לדמותה בקומיקס. בקומיקס, מוניקה רמבו הייתה לוחמת צדק אינטרגלקטית, ובשלב מסוים השתמשה גם בשם קפטן מארוול. מאוחר יותר ולאחר שזכתה בכוחות חדשים המבוססים על אנרגיית אור וחום, היא קיבלה את השם ספקטרום.

View this post on Instagram

A post shared by Sérgio Cruz (@seccruz)

View this post on Instagram

A post shared by Teyonah Parris (@teyonahparris)