אחרי פרסום רשימת השחקנים שהרוויחו השנה הכי הרבה כסף, היה זה אך הגיוני שמגזין פורבס יפרסם גם את הרשימה המקבילה, של השחקניות שהרוויחו את הסכומים הגבוהים ביותר. כלומר, מובן שאפשר לאחד בין הרשימות, אבל אם להסתמך על הדיווח של פורבס, נראה שמצבם הכלכלי של הגברים טוב יותר מזה של הנשים (ב-2019? די, נו), ולכן רשימה מאוחדת של שחקנים טחונים היתה מציירת תמונה עגומה למדי אודות טבלת השכר המגדרית בהוליווד. כל זה בשביל לספר שנחשפו עשר השחקניות בעלות ההכנסה הגבוהה ביותר מיוני 2018 ועד יוני 2019, ושפורבס שיקללו בחישוב שלהם את המשכורות שקיבלו על הופעותיהן, את הנתחים שקיבלו מהצלחות הסדרות והסרטים שלהן, וכן הכנסות משוערות שהתקבלו מחוזי פרסום וחסויות.

אל המקום הראשון הגיעה, ולא לראשונה, סקרלט ג'והנסון. ג'והנסון כבשה את טבלת ההכנסות בעיקר הודות לתפקיד האלמנה השחורה ביקום הקולנועי של מארוול. היא מגלמת את התפקיד מאז 2010, הדמות נחשבת לאחת הדמויות הנשיות האהובות והחשובות בסדרת הסרטים המצליחה, וג'והנסון גילמה אותה במותגים שונים של מארוול, בהם סרטי "איירון מן" ו"קפטן אמריקה" ו"הנוקמים", כמובן. משכורתה של ג'והנסון על שני סרטי "הנוקמים" האחרונים לא נחשפה, אולם היא זכאית לאחוזים מהכנסותיהם, וצפויה להרוויח מהם סכום משוער של 35 מיליון דולרים. על "האלמנה השחורה", סרט הסולו הראשון של הגיבורה, היא תרוויח 15 מיליון דולרים וכן אחוזים נוספים מהכנסות הסרט. ברשימת הגברים, אגב, ג'והנסון היתה מגיעה למקום השמיני. ואגב השוואות מבאסות, רוברט דאוני ג'וניור צפוי להרוויח יותר מפי שניים ממנה על השתתפותו בסרטי "הנוקמים" האחרונים.

במקום השני ברשימה ניצבת סופיה ורגרה, כוכבת "משפחה מודרנית", שהרוויחה בשנה החולפת יותר מ-44 מיליון דולרים. ורגרה היתה השחקנית המתוגמלת ביותר בשנה שעברה (ואז הגיע "הנוקמים: סוף המשחק" וקבר לה את הסיכוי להגיע שוב למקום הראשון), והיא מקבלת גם את אחת המשכורות הגבוהות ביותר בטלוויזיה, לגברים או לנשים. וגרה היא גם בעלת אחוזים בעסקים רבים, ומפרסמת מותגים שונים בסכומים של מיליוני דולרים לקמפיין.

בכלל, זו שנה טובה מאוד לשחקניות ומפיקות טלוויזיה. את המקום השלישי ברשימה מאיישת ריס ווית'רספון, שמקבלת סכום נאה על השתתפותה בסדרות "שקרים קטנים גדולים" ו"תוכנית הבוקר", אבל מרוויחה עוד יותר הודות לעובדה שהיא גם יוצרת ומפיקה את הסדרות האלה, וחתומה גם על הפקת סדרות נוספות בהן היא לא משתתפת. ווית'רספון הרוויחה בשנה האחרונה סכום משוער של 35 מיליון דולרים, שהם מיליון דולר יותר משותפתה ל"שקרים קטנים גדולים", ניקול קידמן, שנמצאת במקום הרביעי. ג'ניפר אניסטון - גם היא כוכבת ומפיקה ב"תוכנית הבוקר", שתעלה לשידור בשירות הסטרימינג החדש של אפל בהמשך השנה - קטפה את המקום החמישי עם 28 מיליון דולרים, שחלקם הגיעו גם מהשתתפות בסרט המצליח של נטפליקס, "תעלומת רצח".

כוכבות טלוויזיה נוספות שנכנסו לרשימה הן קיילי קווקו מ"המפץ הגדול" - שהשתכרה קרוב למיליון דולרים לפרק על העונה האחרונה של הסיטקום המצליח - וסיימה את השנה במקום השישי ברשימת השחקניות המרוויחות עם הון משוער של 25 מיליון דולרים, וכן אליזבת מוס, כוכבת ומפיקת "סיפורה של שפחה", שהרוויחה ב-2019 24 מיליון דולרים, שזיכו אותה במקום השביעי. את העשירייה סוגרת כוכבת טלוויזיה נוספת, אלן פומפאו מ"האנטומיה של גריי", שזכתה לפני כשנתיים לתוספת מכובדת במשכורת עבור השתתפותה בעונות ה-15 וה-16 של דרמת בית החולים המצליחה.

האנטומיה של גריי
סוגרת את העשירייה - אלן פומפאו ב"האנטומיה של גריי" | צילום: ABC באדיבות yes

משלימות את הרשימה שחקניות הקולנוע שרליז ת'רון, שניצבת במקום התשיעי עם הכנסות של 23 מיליון דולרים (חלקם, אגב, הודות לתפקידה במפיקה בסדרת הטלוויזיה "מיינד האנטר"), ומרגו רובי במקום השמיני עם 23.5 מיליון דולרים. כוכבת "היו זמנים בהוליווד" תצטרף אל קידמן ות'רון בסרט "Bombshell", שיעסוק בנשים שהתלוננו על הטרדות מיניות מצדו של מנהל מחלקת החדשות ב-Fox News, רוג'ר איילס, ויצא בהמשך השנה. נוסף על כך, היא חתמה השנה על חוזה לגילום הבובה ברבי בסרט לייב-אקשן חדש על קורותיה והיא תשוב לשחק גם את הארלי קווין בסרט פעולה מסקרן שייצא בשנה הבאה.

עשר השחקניות שהרוויחו השנה הכי הרבה כסף:

סקרלט ג'והנסון, 56 מיליון דולרים

סופיה ורגרה, 44.1 מיליון דולרים

ריס ווית'רספון, 35 מיליון דולרים

ניקול קידמן, 34 מיליון דולרים

ג'ניפר אניסטון, 28 מיליון דולרים

קיילי קווקו, 25 מיליון דולרים

אליזבת מוס, 24 מיליון דולרים

מרגו רובי, 23.5 מיליון דולרים

שרליז ת'רון, 23 מיליון דולרים

אלן פומפאו, 22 מיליון דולרים