מעטות המסורות שאנחנו אוהבים יותר מאשר רשימות רשמיות על הסכומים שכוכבים הוליוודיים מרוויחים עבור העבודה הקשה שהם עושים. אתם יודעים, כמו ללבוש תחפושות ולהעמיד פנים שהם גיבורי על, זה לא פשוט בסופו של דבר. המגזין הכלכלי פורבס פרסם אתמול את רשימת השחקנים בעלי המשכורת הגבוהה ביותר בהוליווד, והיא מורכבת מתמהיל מעניין של השמות הכי מתבקשים (קרי, כוכבי מארוול) וגם כמה הפתעות, בהן גם שמות שכנראה לא יגידו הרבה לקהל הצופים המערבי.

את המקום הראשון ברשימה היוקרתית מאייש דווין ג'ונסון, הידוע גם כ"דה רוק", הידוע גם כאחד השחקנים העסוקים בהוליווד, שמופיע בסדרות סרטים מצליחות כמו "מהיר ועצבני", בסרטי פעולה רבים, בתפקידי דיבוב גבהי פרופיל ("מואנה") וגם במשחק והנחייה טלוויזיה. כל אלה תגמלו אותו בשנה החולפת בסכום של 89.4 מיליון דולרים, וזה גבוה מהשחקנים שדורגו תחתיו, בפער ניכר. בפורבס ציינו שג'ונסון קיבל 23.5 מיליון דולרים על סרט ההמשך ל"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל", שייצא בחורף הקרוב. ג'ונסון זכאי גם לנתחים מרווחיו של הסרט, ובין אפיקי ההכנסה הנוספים שלו נמנו התפקיד הראשי בסדרה "בולרז" (עליו הוא משתכר 700,000 דולרים לפרק) וכן חסויות ופרסומות לשלל מותגים.

את המקום השני ברשימה תופס כריס המסוורת', שהופיע השנה בסרט המצליח ביותר בכל הזמנים, "הנוקמים: סוף המשחק", תיבל את ההופעה הזו גם בתפקיד ראשי ב"גברים בשחור - אינטרנשיונל", וגרף עליהן ועל אפיקי ההכנסה הנוספים שלו 76.4 מיליון דולרים. במקום השלישי נמצא השותף של המסוורת' ליקום מארוול, רוברט דאוני ג'וניור. על פי החישובים של פורבס, דאוני ג'וניור הרוויח על השתתפותו ב"סוף המשחק" יותר מ-55 מיליון דולרים - שילוב של שכר בסיס גבוה (20 מיליון דולרים) ונתחים מהכנסות הסרט - ובסך הכל הרוויח השנה 66 מיליון דולרים.

הרשימה נעשית מעניינת יותר במקום הרביעי, שתפס הכוכב הבוליוודי אקשאיי קומאר, אחד השחקנים המצליחים ביותר בתעשיית הקולנוע ההודית, שמשתכר בין 5 ל-10 מיליון דולרים על תפקידיו, ומייצג גם יותר מ-20 מותגים מסחריים, ובסך הכל הרוויח השנה 65 מיליון דולרים, מה שעזר לו לעקוף גם כוכבים הוליוודיים ענקיים כמו כריס אוונס (שדורג במקום השמיני עם הכנסות של 43.5 מיליון דולרים) ו-וויל סמית', שסוגר את עשיריית המשתכרים של פורבס. סמית' הרוויח השנה 35 מיליון דולרים, מהם 20 מיליון על הופעתו בתפקיד הג'יני בחידוש המצליח של דיסני לסרט "אלאדין".

כוכב מפתיע נוסף שמדורג ברשימה - ואנחנו מופתעים רק משום שרוב הרשימה מורכבת משמות שמקבלים את רוב המשכורת שלהם מאולפני דיסני במופע זה או אחר - הוא ג'קי צ'אן, במקום החמישי. צ'אן הוא סוס עבודה קולנועי ומצטלם כל הזמן לתפקידים גדולים וקטנים בסרטים הוליוודיים ואסייתיים, והוא גם פרזנטור של מותגים רבים וכן יש לו בעלות חלקית על רשת אולמות קולנוע. כל העיסוקים והעסקים האלה הקנו לו השנה סכום משוער של 58 מיליון דולרים, ואת הזכות להתרברב על כך שעקף בהכנסותיו את סמית', אוונס, פול ראד ("אנטמן"), אדם סנדלר ובראדלי קופר.

View this post on Instagram

A post shared by Jackie Chan 成龍 (@jackiechan) on

עשרת השחקנים שהרוויחו השנה הכי הרבה כסף:

1. דווין ג'ונסון, 89.4 מיליון דולרים

2. כריס המסוורת', 76.4 מיליון דולרים

3. רוברט דאוני ג'וניור, 66 מיליון דולרים

4. אקשאיי קומאר, 65 מיליון דולרים

5. ג'קי צ'אן, 58 מיליון דולרים

6,7. בראדלי קופר ואדם סנדלר (תיקו), 57 מיליון דולרים

8. כריס אוונס, 43.5 מיליון דולרים

9. פול ראד, 41 מיליון דולרים

10. וויל סמית', 35 מיליון דולרים