בזמן שג'וני דפ נמצא במאבק משפטי מול אשתו לשעבר אמבר הרד, הטוענת כי הכה וחנק אותה, תלש את שערותיה וצרך סמים מולה במהלך הזוגיות שלהם, אקסית אחרת שלו דווקא יוצאת להגנתו - וינונה ריידר. 

ריידר החלה לצאת עם דפ ב-1989 ואף שיחקה את מושא אהבתו בסרט "המספריים של אדוארד". אחרי אירוסים שארכו שלוש שנים, השניים נפרדו והקעקוע שעשה דפ לכבודה של וינונה, "Winona Forever", שונה ל-"Wino Forever". למרות שבעבר התייחסה לפרשה של דפ והרד וטענה כי דפ הפך ל"קלישאה עצובה של משבר אמצע החיים", כעת נראה שריידר החליפה צד בדיון. 

בימים אלו הוגש מטעמה של השחקנית תצהיר חדש לבית המשפט, שפורסם במהלך סוף השבוע ומגלה כי ריידר תומכת לחלוטין בדפ, שתובע בימים אלו 50 מיליון דולר מהרד על הנזק שלכאורה נגרם לו על ידה. 

"הכרתי את ג'וני היטב לפני שנים", הסבירה ריידר בתחילת התצהיר שהגישה, "היינו ביחד למשך ארבע שנים וראיתי אותו כחבר הכי טוב שלי, קרוב אליי כמו משפחה. אני רואה את מערכת היחסים בינינו כאחת המשמעותיות בחיי, ומבינה שזה חשוב שאדבר מתוך הנסיון שלי".

ריידר הבהירה כי לא הייתה מעורבת ביחסים בין הרד לדפ במהלך השנים שהיו יחד, אבל עדיין הייתה "המומה, מבולבלת ומתוסכלת" כששמעה את ההאשמות נגדו. "המחשבה שהוא אדם אלים באופן קיצוני היא הדבר הכי רחוק שיש מג'וני שהכרתי ואהבתי. אני לא יכולה לעכל את ההאשמות האלה", הוסיפה.

"אני לא רוצה לקרוא לאף אחד שקרן, אבל מהנסיון שלי עם ג'וני, זה בלתי אפשרי להאמין שאותן האשמות מחרידות הן אמיתיות. זה מתסכל אותי בהתחשב בהיכרות שלי איתו", הסבירה השחקנית, שבין זמן פרידתה מדפ ועד נישואיו להרד עברו יותר משני עשורים. בנוסף, ריידר הבהירה כי במידה שתידרש, היא מוכנה להגיע לבית המשפט ולהעיד לטובתו של דפ.

Getty Images (צילום: Jason Merritt; GettyImages IL)
קרב גרסאות שלא נגמר. ג'וני דפ ואמבר הרד | צילום: Jason Merritt; GettyImages IL

בינתיים, מה שהיה פעם מערכת יחסים אוהבת בין דפ והרד, הופך בחודשים האחרונים לקרב גרסאות עם ראיות סותרות משני הצדדים. מצדה של הרד, היא הגישה כחודש לאחר התביעה של דפ נגדה תצהיר בו ביקשה שיבטלו את אותה תביעת השתקה והצהירה כי השחקן התעלל בה פיזית ומילולית. מצדו של דפ, לעומת זאת, אומתו גם חלק מטענותיו, לאחר שבחודש שעבר נחשפה הקלטה בה נשמעת הרד מודה שהכתה אותו.