הזמרת הבריטית FKA טוויגס, בת זוגו לשעבר של השחקן שיה לה-באף, הגישה בדצמבר שעבר תביעה נגדו בטענה שהתעלל בה, רגשית ופיזית, במהלך מערכת היחסים שלהם. טוויגס האשימה את לה-באף בכך שתקף אותה פיזית, האשים אותה בבוגדנות ושהדביק אותה, ביודעין, במחלת מין. כעת, בריאיון טלוויזיוני ראשון, כמו גם בריאיון נרחב למגזין Elle שפורסם במקביל, הזמרת מספרת על דפוס התנהגותי אלים ורעיל שלה-באף גילה כלפיה - אבל לא רק כלפיה.

"הוא היה מתעורר באמצע הלילה ואומר לי שאני מגעילה ונתעבת", סיפרה טוויגס בריאיון לתכנית הבוקר של רשת CBS. "הייתי מתעוררת, והוא היה אומר לי 'את שכבת כאן וחשבת איך תעזבי אותי'. לכן רציתי לבוא ולדבר על זה, כי הסימנים תמיד שם מההתחלה".

בריאיון למגזין Elle, טוויגס סיפרה שהגילוי על מחלת המין בה הדביק אותה היה למעשה הקש ששבר את גב הגמל עבורה, ואחרי שאובחנה בה החליטה לעזוב אותו. "זה אך ורק מזל", אמרה טוויגס. "הלוואי שיכולתי לומר שמצאתי תעצומות נפש ושזו עדות לאופי החזק שלי, אבל זה פשוט מזל". טוויגס מספרת שהשחקן היה משתמש במניפולציות אותן הייתה מכנה כ"הפגזות אהבה" כדי לוודא שלא תעזוב אותו, ואחרי כל ריב היה שולח לה פרחים ומאפים.

סיפור מטריד במיוחד שחלקה טוויגס בריאיון הוא על דרכו של לה-באף להיכנס לדמות. לפי טוויגס, השחקן התרברב בפניה על כך שירה בכלבים משוטטים ברחוב כדי "להיכנס לדמות" של גנגסטר קשוח ומאיים כשהצטלם לסרטו "גובה המיסים" משנה שעברה. "אמרתי לו, 'זה ממש רע. למה אתה עושה את זה?', והוא ענה, 'בגלל שאני לוקח את האמנות שלי ברצינות. את לא תומכת בי ובמעשי האמנות שלי. זה מה שאני עושה, זה שונה משירה. אני לא פשוט עולה על במה וזז קצת. אני בתוך הדמות שלי. הוא גרם לי להרגיש רע, כאילו אני לא יכולה להבין מה זה להיות שחקן".

לפי הריאיון, לה-באף היה מגלה קנאות לטוויגס גם אם פשוט תקשרה עם חבריה. "פעם הוא שמע אותי מדברת וצוחקת עם חבר בפייסטיים. הוא נכנס והתחיל לנהל איתי ויכוח קשה במיוחד, בגלל שלטענתו הוא לא מצחיק אותה ככה אף פעם. לכן התחלתי להסתתר כשצחקתי עם חברים שלי". 

"עכשיו", מספרת טוויגס בריאיון, "קיבלתי את חיי בחזרה. אני יכולה לעבוד עד מאוחר כמה שאני רוצה ולראות את חבריי. אם אני רוצה, אני יכולה להופיע בלייב באינסטגרם עם דואה ליפה, לרכוש חברה חדשה ... וזה לא יגרום לי לחרדה או פחד, לא אשאל את עצמי 'מה זה עומד לגרום? לאילו צרות אקלע בעקבות זה?'".

בתגובה להאשמות בתביעתה של טוויגס נגד לה-באף, עורכי דינו הכחישו את כל האשמותיה, וטענו שאף פעולה שגרם לה-באף לא הובילה לפציעה או נזק עבור טוויגס. בינתיים לה-באף התנצל פומבית על פגיעותיו, פרש זמנית ממשחק והחל לקבל טיפול במתקן אשפוז. במקביל, נטפליקס הסירה את שמו של השחקן מכל פרסום שנוגע לסרט החדש בהשתתפותו, "קרעים של אישה".


מתמודדת עם קשר זוגי אלים? את לא לבד.

קו חירום ארצי למניעת אלימות במשפחה וילדים בסיכון - 118 מכל טלפון
שירותי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פועלים 24/7 ללא תשלום במספרים 1202 ו-1203 (לגברים)
מרכז הסיוע לנשים דתיות מפעיל קו חם במספר 02-6730002
קו חירום לגברים אלימים 02-6551159