תהליך בחירת המועמדויות לאוסקר ולשאר טקסי הפרסים המרכזיים בהוליווד כולל קמפיינים שהם כמעט שקופים לצופה הממוצע, הנקראים בשפה המקצועית "For Your Consideration". הפרסום המלווה במשפט הזה מופיע בעיקר בשלטי חוצות בלוס אנג'לס או במגזינים של תעשיית הבידור, מאחר שהוא פונה לבעלי זכות הצבעה - כמו חברי האקדמיה לקולנוע, במקרה של פרסי האוסקר.

לנטפליקס, כמו לגופי שידור רבים אחרים, יש אתר עיתונאים שמוקדש לאותן בחירות, ובו פרטים על הסרטים והיוצרים שנטפליקס רוצה להריץ השנה לפרסים הגדולים בהוליווד, והשבוע הוחלט להסיר מאותו אתר שם של מועמד פוטנציאלי אחד: שיה לה-באף. לה-באף מככב בסרט "קרעים של אישה" ("Pieces of a Woman") שצפוי לעלות לשירות הסטרימינג ב-7 בינואר וכבר זכה לבאז משמעותי בהקשר של עונת הפרסים, אבל בעיקר בזכות הכוכבת השנייה של הסרט, השחקנית ונסה קירבי ("הכתר"). באתר הייעודי שמו של לה-באף הוסר לא רק מרשימת השמות הפוטנציאלים לקבלת מועמדות לפרס על הסרט, אלא גם מתקציר הסרט עצמו.

במגזין IndieWire מדווחים שמקורב לפרויקט הבהיר שלה-באף בכל מקרה לא אמור היה להוביל את הקמפיין לאוסקר, שכן בנטפליקס הוחלט לשים את הפוקוס על קירבי, במאי הסרט והתסריטאי - אבל באותה רשימה בכל זאת מופיעים עוד שחקנים ואנשי צוות מהסרט ושמו של לה-באף, כאמור, הוסר גם מתקציר הסרט. אם עקבתם אחרי ההתרחשויות סביב השחקן, אתם כנראה מבינים שההחלטה הדרמטית נלקחה בעקבות ההאשמות הפומביות שהופנו כלפיו לאחרונה. 

הסיבה שמיוחסת לצעד של נטפליקס היא התביעה שהגישה לאחרונה המוזיקאית FKA טוויגס כנגד לה-באף. השניים נפגשו ב-2018 על סט צילומי הסרט "האני בוי" שביימה עלמה הראל ומגולל את סיפור חייו של לה-באף וההתמכרות שלו לאלכוהול. לאחר שניהלו זוגיות בת כשנה, פורסם לאחרונה כי FKA טוויגס תבעה את השחקן על כך שתקף אותה מינית, פיזית ורגשית. לאחר שהגישה את התביעה, תמכו בה פומבית קרולין פו, אקסית נוספת של לה-באף שסיפרה שהוא התעלל גם בה, והמוזיקאית סיה, שסיפרה כי לה-באף הונה אותה לתוך מערכת יחסים בוגדנית בטענה שהוא רווק.

לה-באף הגיב על הדברים מאז, והתנער מהתלונות חלקית בלבד. הוא אמר ש"הרבה מההאשמות לא נכונות" אבל הוסיף כי "אני לא יכול להגיד לאף אחד איך ההתנהגות שלי גרמה לו להרגיש. אין לי תירוצים לאלכוהוליזם ולתוקפנות שלי. התעללתי בעצמי ובכל מי שסביבי במשך שנים. יש לי היסטוריה של פגיעה באנשים הכי קרובים אליי. אני מתבייש בכך וצר לי על כל מי שפגעתי בו".