לכל מי שדאג: סנופ דוג לא באמת מפסיק לעשן קנאביס. למעשה, ההודעה הדרמטית ששחרר לפני מספר ימים היא בסך הכל חלק מתרגיל שיווקי מתוחכם.

הראפר בן ה-52, שמזוהה כמעט יותר מכל אדם אחר עם הצמח הירוק, הודיע בסוף השבוע האחרון שהוא "מפסיק עם העשן", ועורר סערה של שמועות וספקולציות אודות ההודעה המוזרה. בלשון ההודעה המקורית כתב סנופ: "אחרי שיקולים רבים ושיחה עם המשפחה שלי, החלטתי להפסיק עם העשן (באנגלית, משתמע גם כ'להפסיק לעשן'). בבקשה כבדו את הפרטיות שלי בתקופה זו".

כאמור, ההודעה הזו הותירה את המעריצים ההמומים עם יותר שאלות מתשובות. סנופ דוג הוא לא רק אדם שמתפרנס מקנאביס במגוון גדול של מותגים פרטיים ועסקים שונים, הוא גם אחד שבאמת מעשן קנאביס כל הזמן. למעשה, רק לפני חודשיים הוא חשף בגאווה את כמות הג'וינטים האימתנית שהוא מסוגל לעשן ביום אחד, והבהיר שלא מדובר רק בסטיגמה ארוכת שנים, אלא במשהו שלגמרי עדיין קורה.

סנופ דוג בהודעה מטלטלת: "אני מפסיק לעשן" (צילום: מתוך אינסטגרם)
צילום: מתוך אינסטגרם

אז מה בכל זאת גרם לאגדת ההיפ הופ והקנאביס להודיע שהוא "מפסיק עם העשן"? ובכן, מתברר שמדובר בסך הכל בפרסומת מתוחכמת לחברה המייצרת תנורים, מנגלים, בורות אש וטבונים שלא מדיפים עשן. "יש לי הודעה: אני מוותר על העשן", הוא אומר בפתיחתו של סרטון קצר שפרסם ברשתות החברתיות אתמול (שני), כשהוא משאיר את המתח ואת השמועות באוויר. "אני יודע מה אתם חושבים – 'עשן זה הקטע שלך!' – אבל סיימתי עם זה. סיימתי להשתעל וסיימתי עם בגדים שתופסים ריח. אני בוחר לחיות נטול עשן".

בהמשך הסרטון, סנופ מבהיר את הכוונה האמיתית שלו, הלא היא פרסומת ל"בורות אש" של חברת Solo Stove, המהווים למעשה מעין מדורה ניידת. החברה המייצרת גם תנורי פיצה ואמצעי בישול ואפייה אחרים – שאינם פולטים עשן. מאז פרסום הסרטון, הודיעה החברה באופן רשמי שסנופ דוג הוא הפרזנטור החדש שלה. בחירה מעניינת, וקמפיין שיהיה שווה לעקוב אחריו, בעיקר כדי להבין האם הטריק השיווקי של הראפר עשה את העבודה.