'סנופ דוג' ו'קנאביס' – שני מושגים שהולכים תמיד ביחד, לטוב ולרע. את החלק של הטוב – או יותר נכון, המשעשע – אנחנו כבר מכירים היטב: סנופ דוג מעשן קנאביס תמיד-תמיד כל הזמן, והסיפורים מגיעים איתו. בין אם אלו אנשים מפורסמים אחרים שהוא עישן איתם, מספורטאים ועד זמרים, ובין אם אלו פריטי מידע משעשעים, כמו מותג הגלידה שהוא משיק "בגלל המאנצ'יז" ואפילו העובדה שיש לו מגלגלת ג'וינטים פרטית. אבל בין כל הסיפורים, מופיעים גם כמה פחות נעימים. אחד מהם, שנספר כאן, גרם לעצירה של יום שלם בצילומים של הסרט "Old School", מהסרטים יותר מפתיעים ומצליחים שיצאו לפני 20 שנה.

עוד רגעים בהיסטוריה של הקנאביס:
>> הזמר שנעצר בגלל ג'וינט - והוכה למוות
>> המעצר של ג'ון לנון ויוקו אונו
>> הדברים הכי מופרכים שנאמרו על קנאביס

למי שלא מכיר, Old School היא קומדיה שחורה על שלושה חברים שמנסים לחזור לימי הקולג' העליזים שלהם, ובאופן בלתי נמנע מסתבכים בשלל צרות. בסרט, שיצא לאקרנים בשנת 2003, מככבים כמה שמות מוכרים במיוחד, בהם וויל פארל, וינס ווהן ולוק ווילסון. ובאחת הסצנות, משתתף גם ראפר מוכר למדי בתפקיד עצמו (סנופ התפרסם כבר בתחילת שנות ה-90, כך שב-2003 הוא היה בגדר כוכב מוביל בסצנת ההיפ הופ העולמית).

 על המסך, החלק של סנופ בסרט היה קטן למדי. אבל מאחורי הקלעים, מתברר שהיה לו חלק משמעותי. אחד מהניצבים שהיו בסט הצילומים באותו היום בו סנופ התבקש להגיע, תיאר את הסיטואציה לאתר Buzz Feed: "היום האחרון של הצילומים היה של סצנת המסיבה עם סנופ דוג. ידענו שהוא כנראה יאחר קצת, אז מראש קבענו שעה שלא תהיה מוקדמת לו מדי, 10 בבוקר. ב-13:00, הפמלייה שלו סוף סוף הגיעה וכולנו צחקנו. משהו כמו 7 או 8 מכוניות, כולל רכב סרסורים ירוק, שבתוכו באמת ישב מישהו שהיה סרסור.

"במשך 8 השעות הבאות סנופ והצוות שלו התמסטלו ממש, הם עישנו כל הזמן. הם הזמינו אנשים לעשן איתם בטריילר, כולל שחקניות צעירות בנות 18. לאט לאט כולם עישנו יותר ויותר, ואפילו הבמאי התמסטל. בשלב מסוים הוא היה מסטול מכדי לתפקד, אז אחד המפיקים נדרש לתפוס פיקוד ולסיים את היום".

וויל פארל, כוכב הסרט, לא השתתף במסיבה שסנופ אירגן בקרוואן שלו. מבחינת פארל, מדובר היה בעיקר ביום משעמם ומתיש. מפה לשם, הוא מצא את עצמו שתוי למדי: "בין הסצנות, לקח לסנופ כל כך הרבה זמן לצאת מהקרוואן שלו, כי הוא עישן קנאביס ושיחק משחקי וידאו. מתוך שעמום, התחלתי לשתות".

בסופו של דבר, היום המתיש הסתיים, וכל מה שנותר ממנו הוא זיכרון משוגע של עבודה עם הראפר המפורסם והבעייתי. יתכן שגם מי שסבלו מהעיכובים של יום הצילומים, מסתכלים עליו אחורה בערגה כלשהי, ובעיקר צוחקים. כך או כך, הסרט עצמו זכה להצלחה בקרב הקהל האמריקאי, והכניס פי 3 מהמחיר שעלה להפיקו.