לפני שלושה שבועות העיתונות הכלכלית בארץ בישרה על מכירתו של המגרש עליו עומד "האומן 17", המועדון המיתולוגי של ישראל (שהחל את פעילותו בירושלים) ב-355 מיליון שקל. מרגע פרסום המכירה החלה חרושת שמועות בסצנת חיי הלילה על סגירתו של "האומן", שתופס בסך הכול 2 דונם מתוך 16 הדונמים שעליו מתפרס המגרש.

למרות הבהלה שפרצה בקרב הבליינים, ראובן לובלין מייסד המועדון והבעלים, מרגיע ומבהיר שאין סיבה להיכנס לפאניקה. "סגירת המועדון תיקח עוד הרבה שנים", מספר לובלין בשיחה עם mako. "אין להם אפילו עוד תב"ע (תוכנית בניין עיר)". לפי בעלי המועדון, מדובר בתהליך שיכול לקחת בין 8 ל-10 שנים. 

ראובן לובלין
ראובן לובלין, מייסד ובעלים של האומן 17 | צילום: דניאל פרינקל

הישר מטומורולנד: הדיג'יי שמגיע לארץ
>> אלמנת המיליונר מוכרת את הדבר האהוב עליו מכל
>> הכל יכול: חידון חיי הלילה הגדול של ישראל

"החבר'ה שקנו את השטח צריכים קודם כל תב"ע, שעליה הם ילחמו כמה קומות יתנו להם לבנות זה יקח זמן. ועוד יש להם את העירייה, הוועדות וכל זה. אחרי שהם ידעו כמה מותר להם לבנות, צריך לעשות תוכניות בניה. לבניין רגיל לוקח בערך שנתיים לעשות את התהליך, לשטח של בין 10 ל-12 דונם לוקח שנה-שנתיים לפחות רק לעשות תוכניות".

לפי לובלין הסיפור לא נגמר כאן: "אחרי כל זה הם יבקשו היתר בניה, שזה גם תהליך שייקח לפחות שנה שנתיים. בקיצור, אני פה לעוד 8-10 שנים". לובלין מעיד כי חלקים מהשטח כבר נמכרו בעבר וכי היה בטוח בעבר שהמועדון קרוב להיסגר, אבל רק לאחרונה קבוצת משקיעים הצליחה להשיג 25% על השטח, מה שאיפשר לה לפנות לבית משפט על מנת להוציא את המגרש למכרז. 

מי שעדיין מסרב להירגע וחושש לעתיד המועדון, ראובן נותן את החותמת הסופית. "גם אחרי שיסגרו אותנו אני אמצא כבר שטח אחר ונבנה את המועדון מחדש, צריך שיהיה אומן 17 בתל אביב, לא?". הבעלים משתף אותנו שהיום הוא כבר בן 62 (טפו טפו) אבל הוא מתכנן להיות בחיי הלילה עד גיל 75, ככה שאין לנו שום סיבה לפחד. כל עוד הוא כאן, גם "האומן" יהיה כאן. 

ראובן לובלין וטייסטו
מימין: לובלין וטייסטו בתחילת דרכו | צילום: באדיבות ראובן לובלין

האומן 17 החל את דרכו בירושלים לפני 25 שנה וב-2005 נפתח המועדון בגרסתו התל אביבית. לובלין אחראי בין היתר לקריירה של אחד מהדיג'ייז המצליחים ביותר בעולם, טייסטו.