כדאי לכם לשבור את החסכונות ולהרים טלפון לבנקאי שלכם כי אוסף הוויסקי של ריצ'רד גודינג, איש העסקים שנפטר ב-2014, יעמוד למכירה בקרוב מאוד. על פי ההערכות האוסף יכול להכניס לאלמנתו כ-10 מיליון דולר (36.5 מיליון שקל).

אבל למה האוסף של מר גודינג באמת מעניין? ובכן, מדובר באוסף הוויסקי הפרטי הגדול ביותר ביותר בעולם. איש העסקים שבעבר היה הבעלים והנשיא של חברת פפסי החזיק יותר מ-3,900 בקבוקי וויסקי, כולל שניים מבקבוקי הוויסקי היקרים ביותר בהיסטוריה. "1926 Fine and Rare" שנמכר מוקדם יותר השנה ב-1.5 מיליון ליש"ט והבקבוק בעיצובו של ולריו אדמי.

>> שיא גינס: זה אוסף הוויסקי היקר ביותר בעולם

על פי הדיווח של ה-Daily Mail, גודינג בנה את האוסף במשך עשרות שנים, והיה נוסע באופן קבוע מארה"ב לסקוטלנד על מנת להשיג את הבקבוקים השווים והנדירים ביותר עד שמת לפני 5 שנים. הוא שמר את הבקבוקים בבר מיוחד בסלון ביתו שעוצב בשביל להציג את האוסף לאורחיו. 

אלמנתו של גודינג סיפרה כי המשקה האהוב עליו היה "Black Bowmore" והוסיפה: "לאסוף וויסקי הייתה אחת מהתשוקות הגדולות ביותר של ריצ'רד. הוא נהנה מכל שלב בתהליך". האוסף יעמוד למכירה באתר "Whisky Auctioneer" במהלך החודשים פברואר ואפריל בשנה הקרובה.