בעולם הביוטי, קוריאה היא אחת המעצמות הגדולות בעולם, ובניגוד לעולם הפוליטי, אין פה בכלל ספק, חילוקי דעות או שום דבר מלוכלך. רק נקיון ודיוק מעוררי השראה שגורמים לכל העולם לשאת עיניו ולשתות כל טיפת ידע שמגיעה משם. עכשיו מגיעה בשורה של ממש, וכדאי לכם להקשיב טוב. קוראים לזה חוק שלוש השניות, והוא לא קשור בשום צורה ללהרים אוכל מהרצפה.

שארלוט צ׳ו, ביוטרית קוריאנית בעלת ליין פופולרי משל עצמה ואתר בשם ׳סוקוגלאם׳, היתה זו שגילתה לעולם המערבי את סוד השלוש שניות, הקשור בלחלוח הפנים. ״מה שזה אומר, בעצם, זה שצריך להתחיל בשגרת הטיפוח לא יותר משלוש שניות לאחר רחצת הפנים, כי עור לח מקבל את חומרי הטיפוח הרבה יותר טוב והם הופכים לפעילים בהרבה״, היא מספרת לאתר ׳אלור׳. ״החומרים אפילו יכלאו את המים הנותרים בתוך העור, שזה הטריק".

A post shared by Adri (@sortofobsessed) on


הכי טוב, מספרים המומחים, שמסכימים לגמרי עם הגישה, לעשות מקלחת חמה ומיד למרוח את הפנים בקרם לחות, כך ניתן ליהנות מכל היתרונות שלו. ״קרם הלחות גם מרגיע את העור שנרחץ״, אומר ד״ר ג׳ושוע זייכנר, מנהל מחלקת המחקר הקוסמטי בבית החולים הר סיני בניו יורק. ״עור לח סופג יותר טוב את החומרים שאנו מזינים אותו בהם, והמחקרים מראים שהזנת העור בלחות מיד אחרי המקלחת מייצרת לחות גבוהה יותר בעור מאשר ההזנה המאוחרת יותר. אותו הדבר נכון לגבי כל מוצרי הטיפוח. העצה הטובה ביותר שיש לי היא להשתמש במוצרים מיד לאחר רחצה, כשמייבשים מעט את העור".

העניין אינו נכון רק לפנים. ממש לא. מדובר בכל הגוף כולו, והנסייניות טוענות שהן מרגישות את ההבדל במיוחד באיזורים הקשים כמו המרפקים והברכיים, שכשמזינים אותם מיד כשהעור עוד לח והנקבוביות פתוחות, הופכים רכים יותר. בניגוד לקוריאנים הקפדניים, ד״ר זייכנר מרגיע את הציבור. ״זה לא חייב להיות שלוש שניות בדיוק״, הוא אומר. ״כדאי שזה יהיה די מהר, וההשפעה תהיה בסדר גמור גם אחרי דקה מייבוש הפנים".

A post shared by ⭐️許路兒⭐️ (@lurehsu) on

A post shared by La beauté de l'Asie (@labeautedelasie_) on

A post shared by Shop KbeautyCafe (@kbeautycafe) on