לפני פחות משישה חודשים רוג'ר פדרר בכה בגראנד-סלאם באוסטרליה אחרי הפסד ב-5 מערכות לנדאל. היום (ראשון) בווימבלדון הוא שבר את שיא הזכיות בגראנד של כל הזמנים.

פדרר זוכה, רודיק ברקע (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
פדרר זוכה, רודיק ברקע. סמפראס כבר לא בתמונה | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

פדרר השיג תואר גראנד סלאם מספר 15 ומחק את פיט סמפראס מטבלת השיאים. השוייצרי גבר על אנדי רודיק האמריקני 7:5, 6:7, 6:7, 6:3 ו-14:16 בגמר דרמטי שארך יותר מארבע שעות ושבר את שיא הזכיות. לקינוח הוא זכה גם לחזור למקום הראשון בעולם.

רודיק אמר בסיום כשהוא עם דמעות בעיניים: "אני מברך את רוג'ר, הוא אלוף אמיתי ומגיע לו כל מה שהשיג. ניסיתי הכל היום נגדו, סליחה פיט...(לסמפראס) ניסיתי הכל.
היה תענוג לשחק בפני פיט וביורן וכל האלופים, ולהיות שותף לחגיגת הטניס הזו".

האלוף המאושר, רוג'ר פדרר, אמר: "אנדי שיחק לא יאומן, הפסדתי בשנה שעברה ואני מבין מה זה להפסיד, אני מאחל לאנדי שיזכה לזכות כאן בעתיד. זה מוזר קצת להחזיק את הגביע, אחרי שבשנה שעברה לא החזקתי. זה רגע בלתי יאומן בקריירה שלי ואני שמח שפיט לבסוף בא. היה לי מזל היום".

איך ההרגשה להיות הגדול בהיסטוריה? "היתה לי חתיכת קריירה. אני לא משחק בשביל השיאים, אבל זה לא אומר שאפסיק לשחק טניס, אחזור לכאן עוד פעמים רבות".

על החזרה למקום הראשון אמר פדרר: "זה נחמד, אבל רפאל נדאל לא היה פה. פציעות הן חלק מהטניס, אבל זו הרגשה נהדרת להיות מקום ראשון עם ניצחון ועם תואר ואני מודה לקהל".

פדרר המשיך: "השנה הזו משוגעת, הפסדתי באוסטרליה ואז הצלחתי לנצח את הרולאן גארוס ו-ווימבלדון בזה אחר זה, טניס לא תמיד פייר, זה משחק משוגע, לא ידעתי איך זה ייגמר".

פיט סמפראס, ששיא הזכיות שלו נשבר, אמר: "אנדי שיחק מצוין, אבל רוג'ר הוא אלוף נהדר שכיף לצפות בו. אני שמח בשביל רוג'ר, הוא חבר, הוא בחור נהדר, הוא ישיג עוד הרבה בעתיד. הוא רק בן 27, אם יישאר בריא הוא יכול להגיע גם ל-18 או 19 תארים".

"הוא עובד קשה ויש לו את כל החבטות. הוא מגיש נהדר, הוא אתלט נהדר. יש לו הכל. הוא אגדה, הוא אייקון. חבל לי על אנדי שהיה לו צ'אנס והיה כ"כ קרוב. התרגשתי לבוא לכאן, זה כיף לחזור. אני גאה להסתכל על שמי על לוח האלופים".