שחר פאר חוגגת (צילום: Phil Walter, GettyImages IL)
פאר. מרוצה מהיכולת שהפגינה | צילום: Phil Walter, GettyImages IL

שחר פאר וציפי אובזילר לא יכלו היום (ראשון) לאחיות אלונה וקתרינה בודרנקו ונוצחו 6:3 ו-6:2 בהתמודדות המכריעה של גביע הפדרציה. הניצחון במשחק הזוגות העניק לאוקראינה ניצחון 2:3 על ישראל בהתמודדות כולה.

במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק אמרה שחר פאר: "אני עצובה שהנבחרת הפסידה, בסך הכל המטרה היתה לנצח את המפגש, מה שלצערי לא הצלחנו להשיג".

"מבחינתי האישית שיחקתי טניס טוב וחיובי והצלחתי לנצח את שני משחקי היחידים. הנבחרת עשתה את המקסימום וחבל שלא הצלחנו לנצח".

על הקאמבק במשחק מול קתרינה בונדרנקו, אמרה פאר: "הדבר היחיד שחשבתי עליו כשפיגרתי 4:0, הוא שזו אני, לא משנה אם זה 4:0, 5:0, אני עדין שם. פיגרתי גם במערכה ובשבירה במערכה השניה, אבל כזו אני, נלחמת".

"אני מקווה שהמפגש הזה והניצחונות שהשגתי יעזרו לי בהמשך התחרויות הקרובות שאני נוסעת אליהן. אני רוצה להודות לצוות שכלל את ליאור מור, תומר דנק, גדי טנא ולמאמן האישי שלי פאבלו ג'יאקופולי", הוסיפה פאר.

אובזילר: "הייתי בטוחה שאצליח להוציא לפחות נקודה אחת"

ציפי אובזילר, שלא הצליחה לנצח במפגש, אמרה לאחר ההפסד: "הייתי בטוחה שאצליח להוציא לפחות נקודה אחת. כבר הוכחתי בעבר שאני יכולה לנצח שחקניות טובות ממני, במיוחד כשמדובר בייצוג הדגל במפעל כמו גביע הפדרציה".

"במשחק היחידים האחרון שלי המומנטום שיחק תפקיד מרכזי. היו לי כמה הזדמנויות במערכה השלישית שלא הצלחתי לנצל, קתרינה שיחקה מצוין והמשחק פשוט הלך לצד שלה", הוסיפה.

"אסור לשכוח שזאת נבחרת חדשה ובהתחשב בעובדה הזאת היה לנו שבוע מצוין והיתה אנרגיה מדהימה מצד כל הנבחרת. אני מקווה שבאפריל נזכה בהגרלה ביתית. בזמן המפגשים בארץ הרגשתי שאני מוציאה מעצמי הרבה יותר, לא היה ולא יהיה כמו הקהל הביתי שלנו" .

קפטן הנבחרת, ליאור מור אמר בסיום: "אני מאוכזב. חששתי שאם נגיע למשחק הזוגות המכריע, הרבה דברים יהיו צריכים להתחבר כדי שננצח".

לשאלה מדוע בחר להרכיב את אופזילר לצידה של פאר, השיב מור: "היה לי ברור שציפי עולה בזוגות, גם בגלל הנסיון הרב וגם המעמד הספציפי הזה מתאים לציפי יותר מאשר יוליה, אבל בעתיד זו אפשרות קיימת".

לקראת המפגש הבא של נבחרת הפדרציה, אמר מור: "קודם כל אני מקווה לשחק בארץ. אחרי שני המפגשים בארץ הבנו את החשיבות של משחק בית. לשחקניות שלנו מגיע לשחק בארץ וגם לקהל המקומי מגיע לראות אותן. אני גאה בהן כי נתנו את הנשמה".