אנדי מארי בחצי גמר המאסטרס (צילום: Andrew Wong, GettyImages IL)
מארי. הרגיש טוב ושוב קבר את רוג'ר | צילום: Andrew Wong, GettyImages IL

תקוותיו של רוג'ר פדרר לתואר מאסטרס ראשון בסבב אחרי יותר משנה, שוב התנפצו כשהמדורג שני בעולם, נוצח בפעם הרביעית ברציפות על ידי המדורג רביעי בעולם, אנדי מארי הבריטי, שניצח 3:6, 6:4 ו-1:6.

מארי עלה ל-2:6 במאזן המשחקים שלו מול פדרר, שניצח את מארי בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה אך הפסיד לו בחצי גמר המאסטרס במדריד, בטורניר המאסטרס בשנחאי ובתחילת 2009 בחצי גמר טורניר דוחא.

פדרר, שלקח שישה שבועות מנוחה מאז הפסיד בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה לרפאל נדאל, נתקל שוב ושוב במשוכה הבריטית, שהולכת וסוגרת עליו בדירוג העולמי.

מארי, שנוצח במפתיע מוקדם באליפות אוסטרליה, עלה למאזן של 1:16 העונה כשבגמר הוא יפגוש את רפאל נדאל, שניצח את אנדי רודיק 4:6 ו-6:7. זה יהיה גמר האינדיאן וולס הראשון של מארי.

פדרר, שזכה בטורניר שלוש פעמים ברציפות בשנים 2004, 2005 ו-2006, נאלץ זו השנה השלישית ברציפות להפסיד באחד הטורנירים האהובים עליו בסבב וזאת מוקדם ממה שתיכנן.

בתחילת המשחק השניים שמרו על ההגשה. כשפדרר הוליך 1:2 היו לו שלוש אפשרויות שבירה, אך מארי הציל את כולן והשווה ל-2:2. הבריטי שבר מייד במשחקון הבא ל-2:3. מארי, שהפסיד רק שלוש נקודות על ההגשה בכל המערכה, המשיך ל-2:4 ו-3:5 כשהוא שובר שוב את פדרר ל-3:6 וזוכה במערכה.

פדרר חזר למערכה השניה נחוש ושבר כבר בפתיחה את מארי שפתאום הגיש רע. השוייצרי חיזק ל-0:2, מארי לא ויתר והצליח לשבור בחזרה ל-2:2, אך פדרר השיג שבירה שנייה ל-3:4, והפעם זה הספיק ל-4:6 והשניים הגיעו למערכה שלישית.

במשחקון הרביעי במערכה השלישית, מעד מארי על המגרש. אלא שדווקא פדרר היה זה שאיבד ריכוז בעקבות הנפילה וחבט שלושה כדורים החוצה שהעניקו למארי שבירה ל-1:3. מארי שמר ל-1:4 כשפדרר הולך ונמוג מהמגרש, ונשבר שוב עם שורת טעויות נוראית ל-1:5.

מארי, שהופתע בעצמו ממהלך המערכה השלישית, פיגר 40:15 במשחקון האחרון, הישווה ואז החמיץ שלוש נקודות משחק בזו אחר זו לפני שסגר עניין בהזדמנות הרביעית.

"בכל פעם שאני משחק מול פדרר אני מרגיש שיש לי את החבטות הנכונות לנצח", אמר מארי בסיום המשחק, "כשנפלתי הייתי לחוץ אבל אז ראיתי שאני נע טוב על המגרש אז נרגעתי".

"עשיתי יותר מדי טעויות", הגיב פדרר, "הוא מתחרה מצוין וקורא אותי טוב. יש לו רגש, הוא יודע שהוא לא חייב לשחק קרוב לקווים כי הוא נע מצוין ומכסה את המגרש. בקשר אלי, אני פשוט מסתכל קדימה".

רפאל נדאל ניצח את אנדי רודיק וינסה להשיג תואר מאסטרס 13

רפאל נדאל שלט בחצי הגמר השני וניצח את אנדי רודיק 4:6 ו-6:7. האמריקני התנחם בזכייה בטורניר הזוגות, שהשיג מאוחר יותר ביחד עם מרדי פיש. השניים גברו על אנדי רם ומקס מירני 6:3, 1:6 ו-12:14.

נדאל שבר את רודיק במשחקון השביעי של המערכה הראשונה ושמר על משחקוני ההגשה בדרך לניצחון 4:6. במערכה השניה, שני הטניסאים התקשו יותר במשחקוני ההגשה שלהם והחליפו שבירות הדדיות בפתיחת המערכה.

המדורג מספר אחת בעולם שבר פעם נוספת במשחקון השביעי ושמר ל-3:5. רודיק צימק ל-5:4 ושבר את נדאל כשזה הגיש למשחק. המערכה הלכה לשובר שיוויון, שהסתיים ב-4:7 לנדאל ובניצחון לספרדי במשחק כולו, שארך שעה ו-50 דקות.

נדאל, שינסה להשיג תואר מאסטרס מספר 13 בקריירה, מוליך 2:5 במפגשים מול מארי אך דווקא הבריטי ניצח בשני המפגשים האחרונים ביניהם. בתחיל השנה הוא גבר על הספרדי בגמר טורניר רוטרדם לאחר שנדאל נפצע במהלך המשחק אך המשיך לשחק והפסיד 6:3, 4:6 ו-6:0.

כמה חודשים קודם לכן, מארי ניצח את נדאל בחצי גמר אליפות ארה"ב הפתוחה בארבע מערכות.