העפיל לחצי הגמר. זברב (GETTY) (צילום: ספורט 5)
העפיל לחצי הגמר. זברב (GETTY) | צילום: ספורט 5
הדרך לגמר של זברב עוברת דרכו. ג'וקוביץ' (GETTY) (צילום: ספורט 5)
הדרך לגמר של זברב עוברת דרכו. ג'וקוביץ' (GETTY) | צילום: ספורט 5

השלבים המכריעים של טורניר סוף השנה בטניס הגברים מתחילים לקבל צורה לאחר הניצחון היום (חמישי) של אלכסנדר זברב, שגבר 2:6, 4:6 על הוברט הורקץ' והבטיח את מקומו בשלב חצי הגמר מול נובאק ג'וקוביץ'.

הטניסאי הגרמני בן ה-24 עולה לשלב הבא מהמקום השני בבית האדום. את הטורניר הוא פתח עם ניצחון על מתיאו ברטיני שפרש באמצע המשחק, בעת שזברב הוביל. במשחק הבא הפסיד המדורג שלישי בעולם לדניל מדבדב ולכן המשחק היום היה קריטי עבורו.

במשחק עצמו זברב לא התקשה כלל, כאשר במערכה הראשונה הוא שבר את היריב הפולני פעמיים בדרך ל-2:6 קליל ובמערכה השנייה הוא הסתפק בשבירה אחת שנתנה לו 4:6, והעלתה אותו לשלב חצי הגמר. המשחק עצמו ארך בסך הכל שעה וארבע דקות.

בנוסף, דניל מדבדב הרוסי גבר 0:6, 7:6, 6:7 על יאניק סינר האיטלקי אחרי משחק מותח במיוחד. אחרי המערכה הראשונה החד צדדית היה נראה שהמדורג 2 בעולם בדרך לניצחון קליל, אך יריבו בן ה-20 הפגין אופי קשוח. במערכה השנייה הוא ניצח אחרי שובר שיוויון ובמערכה המכרעת הוא לקח את המשחק למשחקון מכריע, שבסופו הפסיד.

כעת, מדבדב, שסיים את הבית האדום עם מאזן מושלם של שלושה ניצחונות, ימתין בחצי הגמר למנצח במפגש בין אנדריי רובלב לקספר רוד.