התקשה מעל המצופה. נדאל (GETTY) (צילום: ספורט 5)
התקשה מעל המצופה. נדאל (GETTY) | צילום: ספורט 5

אחרי שהודח במפתיע ברבע גמר טורניר מונטה קרלו, רפאל נדאל עלה הערב (רביעי) פעם נוספת על המשטח האהוב עליו - החימר - הפעם במסגרת רבע גמר טורניר ברצלונה. השור ממאיורקה, שמחפש זכיה מספר 12 בתחרות הנ"ל, התקשה מעל המצופה מול יריב אלמוני יחסית, אבל התאושש מאותה מפלה בצרפת מול אנדריי רובלב - והשיג את הכרטיס לרבע הגמר.

נדאל פגש את איליה אבישקה הבלארוסי, אשר מדורג במקום ה-111 בעולם. על פניו, ובטח בהתחשב במשטח עליו נערך המשחק - זה אמור היה להיות טיול קליל עבור הספרדי. ואולם, אחרי 53 דקות מפתיעות מאוד של טניס, אבישקה ניצח 3:6 במערכה הראשונה ועמד בפני סנסציית ענק. נדאל, כמיטב המסורת, לא אמר נואש, ניצח 2:6, 4:6 במערכות הבאות והשלים עליה אחרי 2:21 שעות. הוא יפגוש בשלב הבא את קיי נישיקורי.

גם המדורג 2 בטורניר, סטפאנוס ציציפאס, יהיה בשמינית הגמר. בניגוד לנדאל, היווני לא נתקל בקשיים והביס 0:6, 2:6 את חואמה מונאר הספרדי אחרי 78 דקות בלבד. אנדריי רובלב, מי שכאמור גבר על נדאל במונטה קרלו, גבר 4:6, 3:6 על פדריקו גאיו והעפיל גם הוא לשלב הבא בברצלונה.

במקביל להופעה של נדאל בברצלונה, גם נובאק ג'וקוביץ' המשיך להתכונן לאליפות צרפת הפתוחה שתצא לדרך בסוף החודש הבא. המדורג 1 בעולם, שהודח גם הוא במפתיע במונטה קרלו (בשמינית הגמר, על ידי דניאל אוואנס), העפיל לרבע הגמר בטורניר הביתי בבלגרד אחרי 1:6, 3:6 קליל על סון-וו קואן הדרום-קוריאני.