מאמין בעצמו. מוקי (getty) (צילום: ספורט 5)
מאמין בעצמו. מוקי (getty) | צילום: ספורט 5
"מכוון הכי גבוה שאפשר". מוקי אחרי הזכייה באליפות העולם (getty) | צילום: ספורט 5

זה היה צריך להיות הקיץ המתוק בקריירה של שגיא מוקי. הג'ודאי הישראלי נמצא על המסלול הבטוח לזכייה במדליה אולימפית, אחרי ש-2019 היתה חלומית עבורו. אלא שאז הגיעה הקורונה, דחתה את המשחקים האולימפיים בטוקיו, והכריחה את מוקי לחשב מסלול מחדש. בפתיחתה של שנה אולימפית נוספת, לקראת האולימפיאדה שאמורה להיערך בקיץ הבא, מוקי התראיין ל"מגרש פתוח" על השנה שהיתה, על זו שאולי תהיה - וגם על החבר סעיד מולאי.

"בדמיונות הכי פרועים שלי לא חשבתי שזה יקרה", הודה מוקי. "הייתי במומנטום הכי חיובי שיש - 2019 היתה מדהימה, הייתי אלוף עולם, הגעתי בכל הגרנד סלאמים לגמר, ארבע מדליות זהב - אבל הג'ודו מלמד אותך שאתה פוגש הרבה שברים שאתה לא צופה. אף אחד לא ציפה לוירוס הקורונה. אני מבין שזו המציאות ואני צריך לקבל אותה. אחרי שהודיעו על דחיית האולימפיאדה היו לי כמה ימים לא פשוטים, אבל מהר מאוד אספתי את עצמי. אם בתור ספורטאי, אני אתן לעצב לנהל אותי, טוב לא ייצא מזה. אני מתכונן בשיא המוטיבציה לטוקיו 2021, במטרה להגיע הכי גבוה שיש, למדליה אולימפית".

"זה טבעי להיות בבאסה ולהיכנס למעין דיכאון", התייחס מוקי להתמודדות שלו עם הקורונה - שעצרה לו את החלום. "זה אירוע של פעם בארבע שנים ואתה מתכונן לאירוע שיא, בוודאי כשאתה מגיע בשיא הכושר וכאלוף עולם. אבלדווקא ברגעים הקשים הללו, אתה צריך לראות את נקודות האור ולהישאר אופטימי. זה מזכיר לי שבריו (האולימפיאדה הקודמת ב-2016) נפצעתי בגב התחתון. חודש שלם לא התאמנתי, והיה חוסר וודאות מאוד גדול. אבל האמנתי בעצמי והייתי אופטימי, וזה מה שעזר לי להגיע לחצי הגמר נגד כל הסיכויים".

לסיום התייחס מוקי גם לחברו, סעיד מולאי, שעומד למשפט באיראן עקב החלטתו שלא לקבל את ההוראה להפסיד בחצי גמר אליפות העולם - על מנת להימנע ממפגש עם מוקי הישראלי. "הוא שלח לי הודעה שהוא רצה למסור לעם ישראל כולו תודה על התמיכה האינסופית. הוא בנאדם מיוחד, אין תוצאות של המשפט, אבל זה אמור להגיע בחודש או בשבועיים הקרובים. אני דואג בשבילו ובשביל משפחתו שבית המשפט יקבל החלטה צודקת, ויסכים לתת לו להתחרות כמו כל בנאדם וספורטאי בעולם הזה".