שחקני מכבי תל אביב בכדורעף (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי תל אביב | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א העפילה לגמר הגביע בכדורעף לאחר שניצחה את בשלוש מערכות (18:25, 23:25, 15:25). מוליכת הליגה שלטה במשחק לאורכו בעיקר לנוכח היכולת המצוינת של שחקניה בראשותם של שון פייגה, עומר רובינשטיין וז'יבולוז'ין.

הצהובים יחכו למנצחת בין קרית אתא ומטה אשר שייערך מאוחר יותר. בכל מקרה, חניכיו של בר זהר יגיעו כפייבוריטים גם למשחק הגמר.

מכבי ת"א פתחה את המשחק ביתרון מהיר בעזרת יכולת מצוינת של החוסמים בראשות עומר רובינשטיין ועומר דננברג. כפ"ס התעוררה מאוחר מדי והצליח רק לצמק בדרך ל-18:25 בסיום.

המערכה השניה היתה המעניינת ביותר במשחק. כפ"ס שלטה במרבית הדקות אך בשלבי הסיום, הניסיון של הצהובים עשה את שלו. 23:25 למכבי לאחר קרב מותח.

כבר לאחר 2 דקות במערכה השלישית, מכבי ברחו ודקות הסיום היו לפרוטוקול בלבד.

מערכה ראשונה: מכבי ת"א - הפועל כפ"ס 18:25

אוהדים רבים של כפ"ס הגיעו למשחק ונשמעו מן היציעים. הצהובים פתחו בצורה מצוינת עם הגנה נהדרת ותוך דקות מעטות עלתה ליתרון 0:4. מכבי המשיכה ביכולת הנהדרת עם חסימות של רובינשטיין ודננברג.

בפיגור של חמש נקודות, כפ"ס הזעיקה פסק זמן לאחר שלא הצליחה להשיג נקודות וביצעה טעויות קשות בהתקפה. הקבוצה מהשרון חזרה מפסק הזמן והשיגה 2 נקודות מהירות.

מי שהתעורר אצל האלופה הוא שון פייגה עם נקודה יפה בדרך ל-7:12 למכבי. כפ"ס העלתה את בן גל למגרש בכדי שיאיים עם חבטות ההגשה אבל ז'יבולוז'ין עם משחק הגנה מצוין השאיר את היתרון הגדול בצהוב. מי שנראה טוב באותן הדקות בכפ"ס הוא עדי גורן אך זה לא הספיק מול המסה הרצינית של התל אביבים ברשת.

פייגה ביכולת התקפית נהדרת הגדיל את היתרון ל-12:18 לקבוצתו. הדאבליסטית המשיכה את המומנטום עם שתי נקודות רצופות כאשר היריבה החלה לחשוב על המערכה הבאה. מכבי מסיימת את המערכה בניצחון 18:25.

מערכה שניה: מכבי ת"א - הפועל כפ"ס 23:25

כפ"ס פתחה בצורה טובה את המערכה וזכתה בנקודה הראשונה. מי שנראה טוב בכפ"ס הוא אלכס דמאיו שהציל עבור קבוצתו נקודה חשובה. כפ"ס המשיכה ללחוץ שירוקין ועלתה ליתרון 4:7.

הילמן הגיש עבור מוליכת הטבלה ובעזרתו של ז'יבולוז'ין, חזרו הצהובים למשחק, 12:12. כדור חכם מאוד של פייגה החזיר את היתרון למכבי ת"א לאחר זמן רב ושגיא ברעם הזעיק פסק זמן. כפ"ס העלתה את גיא בן גל והאחרון הגיש כדור חזק ועמוק שגרם לתל אביבים לאבד נקודה ולמאמנם לבקש פסק זמן.

מאוחר יותר, המאמן הצהוב כעס על החלטה של השופט ו'זכה' לכרטיס צהוב. שתי הקבוצות ביצעו מספר טעויות והמערכה הגיעה לשלב המכריע. הניסיון של מכבי סייע להם לקחת 4 נקודות רצופות.

למרות הפיגור, כפ"ס הצליחה להציל כדורים בעיקר בזכותו של צל ציון אך זה לא הספיק, מכבי ניצחה 23:25 את המערכה השניה.

מערכה שלישית: מכבי ת"א - הפועל כפ"ס 15:25

מכבי פתחה בצורה חזקה ועלתה ליתרון 0:2 תוך פחות מדרה אך כפ"ס הראתה שהיא אינה מוותרת וזכתה בשתי הנקודות הבאות. הקו הקדמי של מכבי המשיך לשלוט ליד הרשת והצהובים ברחו ליתרון של 2 נקודות.

למרות שחניכיו של ברעם הצליחו להשיג נקודות מדי פעם, הם לא מנעו את שטף ההתקפה של האלופה. המאמן של כפ"ס זרק את כל מה שיש לו במגרש מול ההגשה הנהדרת של הצהובים (6 אייסים).

בתוצאה של 13:21, כפ"ס שיפרה את היכולת והשיגה נקודות לאחר זמן רב. אולם, מכבי והילמן המשיכו ללחוץ על הדוושה בדרך ל-15:25.