דרבי ראשל"צ (צילום: מתן להב, מערכת ONE)
יניב ליפשיץ . הצהובים עדיין בלתי מנוצחים | צילום: מתן להב, מערכת ONE

הדרבי של ראשל"צ הסתיים בניצחון 20:24 של מכבי על הפועל, מה שהותיר את הצהובים במקום הראשון וללא הפסד ליגה עד כה.

הדרבי של ראשון סיפק את החוויות הרגילות כלומר הרבה מאוד אמוציות, עבירות קשות, דימומים וטראש טוק.

לאורך המשחק, חניכיו של גלעד מאור שלטו בקצב ופתחו יתרון של 4 שערים גם במחצית הראשונה וגם בדקות הסיום.

רושקה, הרכש החדש של מכבי הפגין יכולת טובה ונראה שהוא בכושר משחק . ואי אפשר בלי מילה אחת על השופטים. למרות העבירות הקשות, אנשי המשרוקית היו צריכים להתאזר בסבלנות עם הוצאת הכרטיסים האדומים המרובים.

מחצית ראשונה

המשחק נפתח בצורה אגרסיבית ע"י שתי הקבוצות כאשר מכבי עלתה ראשונה על לוח התוצאות לאחר של בירנבוים. האדומים כבשו מייד בתגובה אך היה זה מתתיה שהעלה את הצהובים ל-1:2.

4:30 דקות לאחר הפתיחה, עידן מיימון עלה על לוח הכובשים עם שער לאחר מהלך התקפי מצוין של הפועל. הבולט במשחק בדקות הראשונות היה מתתיה אך זה לא עזר לצהובים לברוח לאחר כיבוש משבעה מטרים של גל אברהם. כמו בכל דרבי בעיר היין, המשחק היה רווי אמוציות וכלל מספר עבירות חזקות כבר בעשר הדקות הראשונות.

מטלון הכשיל את גיא כהן, שהיה בדרכו לשער, עם מכה מאוד חזקה בחזה. השופט התערב והרחיק את שחקן נבחרת ישראל מן המשחק כבר בדקה העשירית.

האדומים ניצלו את ההרחקה ועלו ליתרון של שני שערים בשלב מוקדם. למזלה של מכבי , היה שם ליפשיץ עם שער קריטי בדרך ל-4:5 להפועל. מכבי שיחקה באותן דקות ללא שני הקיצוניים הפצועים, אברהם ונאמן.

דווקא ללא מספר שחקני מפתח, מכבי עם ישועה ובירנבוים ביצעו ריצה של 0:4 ועלו ל-5:7.

מנקובסקי צימק את היתרוןעבור חניכיו של פרנקל אולם מתפרצת של מכבי ואברהם שמרה על היתרון. סטארט, שוערה של מכבי וקמישב בצד האדום רשמו הצלות מרשימות בשלהי המחצית וקצב השערים נעצר. רושקה, הרכש החדש של גלעד מאור, כבש את השער העשירי של מכבי מול הפועל שלא הצליחה לייצר שער דקות ארוכות.

השופטים החליטו להחזיר למכבי על הרחקת מטלון והרחיקו את אלגיס גדווילאס של האדומים. דווקא אז, הפועל וגיל יעקב רצו עד לשיוויון 10:10. השופטים לא עצרו ורשמו הרחקה שלישית לאחר עבירה של עומר דבדה.

ג'ון אונשה האדום רץ מצד לצד וקבע שיוויון 15 שניות לסיום המחצית והוריד את הקבוצות בתוצאה 11:11.

מחצית שניה

הפועל פתחה בצורה טובה את המחצית השניה ועלתה ליתרון ראשון מאז דקות הפתיחה. מיארה, בעבודה נהדרת בהתקפה, כבש שער נוסף בדרך ל-12:13 לחניכיו של פרנקל. יואב נאמן, שסובל מפציעה, שיחק בדקות הראשונות של המחצית אך מי שהוביל את מכבי באותן הדקות היה גל אברהם.

שתי הקבוצות כבשו בדקות הראשונות של המחצית כאשר גם עידן מימון הצטרף לחגיגה עם זריקה עוצמתית. יציאה גרועה של סטראט, שוערם של הצהובים, הובילה לכיבוש ממרחק גדול של גיא כהן.

אף אחת מו הקבוצות לא הצליחה לברוח ליריבתה ושחר מיארה עם פריצה מן הפינה קבע 17:17.

16 דקות מפתיחת המחצית, גל אברהם רשם את השער החמישי שלו היום לאחר השתלטות על ריבאונד. בהתקפה הבאה, לוזון של הצהובים "זכה" לכרטיס צהוב שלישי משמע כרטיס אדום והקבוצות התאזנו במספר הכרטיסים.

דקה מאוחר יותר, גיל יעקב הקטין את ההפרש ל-2 בלבד עם חדירה מצוינת מן האמצע.

שבע דקות לסיום הגיעו צמד שערים מאוד חשוב של ג'ו מתתיה שקבעו יתרון משמעותי של 4 שערים, 18:22 לחניכיו של גלעד מאור. לאחר עבירה דו צדדית של מימון ואברהם, התפתח עימות קל על המגרש שבסיומו הפועל כבשה וצימקה ל-22:19.

שלוש דקות לסיום, יוהן רושקה היראה כי הוא בכושר משחק עם שער סופר חשוב שהשאיר את הצהובים בפער משמעותי ומרווח ביטחון. בדקה האחרונה, בירנבוים מקבל כרטיס אדום חמישי במשחק.

הדקה האחרונה נראתה כמו מסדר פצועים לאחר עבירה קשה של מימון על ישועה ששבר את האף ודימם והתנגשות ראשים בתוך הרחבה.