לירן מלאכי בתחרות בשבדיה, יביא הביתה מדליה (צילום: מערכת ONE)
לירן מלאכי בתחרות בשבדיה, יביא הביתה מדליה | צילום: מערכת ONE

לירן מלאכי זכה הערב (שבת) במדליית הכסף, בתחרות למשקל עד 58 ק"ג בטורניר בדרג A בסבב האירופי בטאקוונדו, שנערך בטולבורג שבשבדיה. מלאכי הפסיד בגמר לאלוף אירופה, הגרמני לבנת טונכט 14:4.

מלאכי בן ה-17.5 התחיל את היום בסיבוב השני עם ניצחון על הבלגי, ג'רמי לה דוק. הניצחון הושג בניקוד זהב, לאחר שבתום הזמן החוקי של הקרב היתה התוצאה 5:5.

גם ברבע הגמר נזקק מלאכי לניקוד זהב, מול ג'ייסון אואנס מאירלנד. בתום הזמן החוקי היתה התוצאה 6:6 ומלאכי היה הראשון שהשיג ניקוד זהב ועלה לחצי הגמר, שם חיכה לו הפולני אריק רודיזיק.

הפעם מלאכי היה חד יותר וניצח את הקרב בלי הארכות בתוצאה 5:8. בגמר חיכה לו אלוף אירופה מגרמניה, שהיה עדיף לאורך כל הקרב על הישראלי, שהסתפק במדליית הכסף.

מדלייה נוספת לישראל הושגה בתחרות הנוער שבטולבורג, ערן סגיר היה זה שייצג אותנו על הפודיום במשקל עד 48 ק"ג, כשזכה במדליית הארד.

מלאכי (ONE) (צילום: מערכת ONE)
מלאכי (ONE) | צילום: מערכת ONE

ערן, האח הצעיר של אדם סגיר, נכנס לתחרות היישר לשלב רבע הגמר, שם ניצח את ג'מי אבליי מבריטניה 3:5. בחצי הגמר פגש סגיר את אדריאן פאול מגרמניה והפסיד לו 14:0. פאול זכה בהמשך בזהב וסגיר הסתפק בארד.

אניה מירקין ובת אל גטרר. ישיגו את הכרטיס? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אניה מירקין ובת אל גטרר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בליל שבת יצאו לארה"ב שתי הספורטאיות הבכירות של ענף הטאקוונדו, בת אל גטרר ואניה מירקין, כדי להשתתף בסוף השבוע הקרוב באליפות ארה"ב, שתיערך בלאס וגאס. מירקין סיימה בשנה שעברה את התחרות הזו במקום החמישי.