שחקני הפועל ראשל"צ חוסמים את ישועה (צילום: עודד קרני)
הפועל הובילו לאורך כל המשחק, אבל לא הצליחו לנצח | צילום: עודד קרני

מכבי והפועל ראשל"צ הוכיחו שוב הערב (שישי) שהן שתי קבוצות גדולות שסיפקו לחובבי הכדוריד עוד דרמה שרק הן יכולות לספק במשחק מספר 3 בגמר פלייאוף הכדוריד, שהסתיים בשוויון 31:31.

לאחר התיקו, המצב בסדרה הוא 1:1, כשלמכבי יחס שערים עודף. בכל מקרה, השוויון הערב קבע שהסדרה הזו תלך למשחק חמישי, ולא נופתע אם גם השנה האליפות תוכרע בשניות האחרונות, כמו בשנים שעברו.

הפועל יכולה להרגיש מאוכזבת, משום שהיא הוליכה במשך רוב שלבי המשחק, למרות שסבלה מחיסרון מספרי לא פעם. הפועל גם יכלה להבקיע בהתקפה האחרונה, אבל לא עשתה זאת למרות יכולת עדיפה.

גיל יעקב, שהצטיין במשחק שעבר עם 11 שערים הסתפק בארבעה, אבל עידן מימון בלט.

מחצית ראשונה

דרבי ראשל"צ (צילום: מתן להב, מערכת ONE)
מכבי פתחה במשחק מהיר | צילום: מתן להב, מערכת ONE

המשחק יצא לדרך. שחר מיארה פתח עם חטיפה ושער במתפרצת - 0:1 להפועל. חן בירנבאום השווה בזריקה טובה מצד שמאל ל-1:1. הפועל החמיצה, וגל אברהם העלה את הצהובים ליתרון, אבל שחר מיארה דאג לשייון מהיר.

מטלון החזיר את היתרון לצהובים, ולאחר עוד איבוד כדור רושקה קבע 2:4 בהתקפה מהירה. גיל יעקב, המצטיין במשחק הקודם, נשמר אישית ולא הורגש בפתיחה. עוד התקפה יפה של הצהובים ומטלון קבע 2:5 בזריקה יפה. גיל יעקב רשם שער ראשון במשחק בפנדל לאחר עבירה על דבדה.

מינקובסקי, בזריקה מרחוק צימק ל-5:4 ומיארה במתפרצת קבע 5:5, 8:30 דקות מהפתיחה. בירנבאום ומימון כבשו כל אחד לקבוצתו ויואב נאמן קבע 6:7 למכבי, אבל לנגליב איזן מיד. לאחר שתי התקפות עקרות, מיארה כבש את הרביעי שלו מהפינה השמאלית והעניק לאדומים יתרון ראשון במשחק.

מכבי איזנה מיד משער של גל אברהם, שגם החטיא פנדל בהתקפה הבאה.מהצד השני, גיל יעקב לא התבלבל וקבע 8:9 לאדומים. יואב נאמן עם תנועה יפה הקשית מעל השוער וקבע 9:9. פנדל של יניב ליפשיץ החזיר את היתרון לצהובים.

הפועל איבדה שני שחקני שדה, וליפשיץ בעוד פנדל קבע 9:11. קמישב יצא מהרחבה, הרחיק כדור ברגלו, והפועל עם 3 שחקני שדה בלבד! דווקא במצב הזה, מכבי החטיאה פעמיים, והפועל הבקיע שני שערים בחיסרון של שלושה שחקנים והשוותה ל-11:11. היתרון חזר לצהובים, אבל מימון ולנגליב סידרו מהפך, 5 דקות למחצית.

שער של עומר דבדה העלה את הפועל ל-12:15, אבל מכבי חזרה עם שער מצמק. פנדל של ליפשיץ העמיד את יתרונם של האדומים על שער אחד בלבד.

מחצית שניה

גיא כהן פתח עם שער מהיר שהעלה את האדומים ל-14:16. דבדה בשער נוסף קבע 14:17, אבל מכבי חזרה למשחק עם שני שערים רצופים. מימון, עם שתי פצצות אדירות קבע 16:19, ומכבי שוב צימקה, אבל בלכר שוב העמיד את היתרון על שני שערים.

רושקה, מהבודדים שבלטו במכבי, שוב צימק ל-20:18. הפועל איבדה פוקוס, והצהובים חזרו ל-20:20, אלא ששחר מיארה שוב החזיר את היתרון להפועל, אבל רוזנטל השיב מיד מהצד השני.

הפועל מצאה את עצמה שוב ושוב בחיסרון מספרי, אבל איכשהו יצאה מכך מחוזקת. פצצה של מימון ומתפרצת של כהן והפועל שוב ביתרון 21:23. יואב נאמן צימק בשער מהפינה, והאדומים הגיבו בגול מהיר, קצת יותר מרבע שעה לסיום.

גיא כהן עם שער שלישי מהפינה העלה את הפועל ל-23:25. מטלון, עם שערו החמישי, השאיר את מכבי קרוב עם 24:25 ועופר לוזון כבש שער ראשון במשחק במתפרצת - 25:25. דבדה ניצל אסיסט יפה של מימון והחזיר את היתרון להפועל, וגם גרם להרחקתו של לוזון לשתי דקות.

לאחר מספר דקות של בצורת, גל אברהם השווה בפנדל ל-26:26. גיל יעקב עם פנדל מוצלח החזיר את הפועל ליתרון. מטלון הפציץ לקרוה, אבל גל אברהם השתלט על הריבאונד והשווה, 7 דקות לסיום.

גיא כהן המשיך להפציץ מהפינה עם שער רביעי, 27:28, אבל רוזנטל השווה מהר מאוד מהצד השני. מימון כבש את שערו השמיני במשחק - 28:29 לאדומים. רוזנטל שוב לקח אחריות וקבע שוויון 29:29, כשנותרו 4 דקות לסיום. לנגליב עם שער נהדר העלה את הפועל ליתרון, ולאחר החמצה של הצהובים, רוזנטל חטף כדור קריטי, שגרם לפנדל של רוזנטל והרחקה של מינקובסקי.

גיא כהן שוב לקח על עצמו את המשחק והעלה את האדומים ל-30:31. ליפשיץ השווה בפנדל, 43 שניות לסיום. הפועל יצאה להתקפה אחרונה אבל לא כבשה והמשחק הסתיים בשוויון.