(צילום מהסטורי של אמארה סטודמאייר)
(צילום מהסטורי של אמארה סטודמאייר) | צילום: ספורט 5

ארצות הברית סוערת. סרטון מחריד שהפך ויראלי ובו נראה שוטר לבן חונק למוות גבר כהה-עור ממשיך להסעיר את המדינה, כולל את אנשי הספורט הכי בכירים בה. בסרטון טוען הגבר, ג'ורג' פלויד, כי הוא אינו מסוגל לנשום וגם עוברי אורח השמיעו תחנונים לשוטר שיחדול בו מהפעולה המכוערת, אבל זה הוסיף להצמיד את ברכו לצווארו של פלויד - עד שהאחרון לבסוף מת.

כאמור, ספורטאים רבים - שחורים ולבנים - הגיבו לתקרית המזעזעת. אחד מהם הוא לברון ג'יימס, שלא בפעם הראשונה משמיע את דעתו הנחרצת בסוגיות קשות מחוץ למגרש. "עכשיו אתם מבינים??? או שזה עדיין מטושטש לכם??", כתב כוכב הלייקרס בחשבון האינסטגרם שלו, תוך שהוא מצרף תמונה ומשווה בין כריעת הברך של השוטר לזו של קולין קאפרניק, שחקן הפוטבול, שמחה בזמן ההמנון האמריקני ומאז נפלט מהליגה.

גם אמארה סטודמאייר, שחקנה של מכבי תל אביב, הגיב לאירוע בסטורי שלו באינסטגרם עם תמונה של השוטר שחובש כובע עם משפט שדומה לסלוגן הבחירות של דונלד טראמפ, אך עם אמירה יותר גזענית. הסנטר הוסיף לתמונה את הכיתוב: "הנה פרא האדם שהרג את ג'ורג'".

סטיב קר, מאמן גולדן סטייט ווריירס, לא נוהג לצייץ יותר מדי. אבל גם הוא לא מסוגל היה להישאר אדיש לתמונות הקשות: "זה רצח! אני נגעל. ברצינות, מה לעזאזל לא בסדר עם ארצות הברית?".

View this post on Instagram

Do you understand NOW!!??!!?? Or is it still blurred to you?? ‍️ #StayWoke

A post shared by LeBron James (@kingjames) on