דייויד סלברמן (צילום: ספורט 5)
דייויד סלברמן | צילום: ספורט 5
(דייויד סלברמן) (צילום: ספורט 5)
(דייויד סלברמן) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל הפסידה אתמול (שבת) בתוצאה 3:0 (25:15, 25:14, 25:21) לרומניה, במשחק חוץ באלכסנדריה, ובשל כך כבר אינה תלויה בעצמה בניסיון לסיים במקום הראשון בבית A של הסילבר ליג. ישראל מובילה את הבית עם 8 נקודות לאחר ארבעה משחקים, ומיד אחריה, רומניה עם 7 נקודות בשלושה משחקים.

על מנת להעפיל לגמר המפעל, שהמנצחת בו תזכה להשתתף בגולדן ליג בשנה הבאה, ישראל תקווה לניצחונות בשני משחקיה הנותרים השבוע, מול גיאורגיה בחוץ (12.6) ומול קפריסין בבית (15.6), ולמעידה של רומניה מול אותן נבחרות.

לאחר שהפסידה בשתי המערכות הראשונות בהפרשים גבוהים יחסית, הובילה הנבחרת ברוב רובה של המערכה השלישית, אולם המקומיות הצליחו לחזור למשחק וניצחו לבסוף 21:25 כדי להשלים שלוש מערכות חלקות מול ישראל.

פולינה מליק וגלית דבש הובילו את ישראל עם 11 נקודות כ"א, בעוד אניה וליקי סיימה עם 7. אלה סעדה הוסיפה 5. אריאנה-כריסטיאנה פירב סיימה עם 14 לזכות רומניה, רודיקה בוטרז תרמה 11.

מאמן נבחרת ישראל, בפה קוקריני, אמר בסיום המשחק: "רומניה פתחה חזק והייתה אגרסיבית מיד בתחילת המשחק. ניסינו לעמוד מולן, אבל חלקים מסוימים במשחק שלנו לא היו טובים מספיק בשביל לעצור אותן, במיוחד ההגנה והחסימה. גם ההתקפה שלנו לא הייתה אפקטיבית, אבל בעיקר בגלל היכולת של רומניה, שלחלוטין הגיע לה לנצח".

"שמעתי במהלך השבוע שניצחנו את רומניה בבית בגלל סגל חסר שלהן, אבל זה לא נכון", המשיך המאמן. "חסרו להן שחקנית או שתיים. צריך לברך אותן, ולנסות להבין למה לא היינו אפקטיביים כמו שהיינו רוצים ויכולים. כעת, נותרו לנו שני המשחקים הנותרים, ואנחנו רוצים לסיים כמו שהתחלנו, עם שני ניצחונות".