שומאכר. מה הסיכוי שהוא יחזור לעצמו? (צילום: ספורט 5)
שומאכר. מה הסיכוי שהוא יחזור לעצמו? | צילום: ספורט 5

מיכאל שומאכר. נהג הפורמולה 1 האגדי , התעורר מהקומה בה היה שרוי מאז קרס על השלג לפני יותר מחצי שנה, כך דווח היום (שני). הגרמני שוחרר מבית החולים בעיר הצרפתית גרנובל, ויחל הליך ארוך של שיקום.

לא ברור כרגע מה תהיה מידת החלמתו של שומאכר בן ה-45, אולם על פי הדיווחים החדשות הטובות מהולות בתחושה עצובה ששומי עלול שלא לחזור לעצמו לעולם. מבית החולים בגרנובל הוא הועבר למקום שאת כתובתו ביקשה המשפחה לשמור בערפל בכדי לאפשר טיפול אישי וללא נוכחות של תקשורת.

משפחתו של שומאכר הודתה לצוות הרפואי שטיפל בו, כמו גם להמוני האנשים ששלחו הודעות תמיכה מאז התאונה. "אנחנו בטוחים שכל האהבה שהוא קיבל עזרה לו, נמסר בהודעה שהוציאה המשפחה. המנהלת האישית של שומאכר, סבין קהם הוסיפה: "בעתיד נבקש לקבל בהבנה את העובדה שהליך השיקום הארוך ייערך הרחק מעיני הציבור".

שומאכר נפצע ב-29 בדצמבר בזמן חופשת סקי. הגרמני איבד שליטה באחד המדרונים ועל פי התחקיר שנערך, ראשו נחבט בסלע. מאז לא היה שומאכר בהכרה ומצבו הנוירולוגי לא ברור. בחצי השנה האחרונה הבהירו הרופאים כי קשה להעריך את הנזק המוחי, אם קיים, ועל כן לא ניתן לחזות בוודאות מה תהיה מידת ההחלמה. כך או כך, שומאכר פקח את עיניו ואלה חדשות טובות