ציון דרך מרשים להמילטון (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ציון דרך מרשים להמילטון (GETTY) | צילום: ספורט 5
בפרארי הסתפקו במקום השלישי (GETTY) (צילום: ספורט 5)
בפרארי הסתפקו במקום השלישי (GETTY) | צילום: ספורט 5

לואיס המילטון עשה הבוקר (ראשון) עוד צעד לעבר אליפות נוספת בסבב הפורמולה 1. אלוף העולם ניצח בגראנד פרי היפני ועל הדרך רשם ציון דרך משמעותי כאשר השיג ניצחון 41 בקריירה והשווה את המספר לזה של איירטון סנה האגדי. ניקו רוזברג, חברו של הבריטי לקבוצת מרצדס הגיע שני, כאשר את תמונת הפודיום השלים סבסטיאן פטל מפרארי.

בדיוק כמו בעונה שעברה, גם הפעם רוזברג היה זה שזינק מהפול פוזישן, אך בדיוק כמו בעונה שעברה הבריטי היה זה שהגיע ראשון לדגל השחמט. רוזברג עצמו שהדרדר במהלך המירוץ למקום ה-4 הצליחו בסופו של דבר לעקוף את פטל ולסיים כאמור שני. קימי רייקונן, הנהג השני של פרארי, הצלילח לעקוף את ואלטרי בוטאס מוויליאמס ולסגור מירוץ סולידי במקום הרביעי.

מבחינת המילטון מדובר כבר בניצחון ה-8 מתוך 14 מירוצים. בעקבותיו הוא גם הגדיל את הפער מרוזברג בצמרת הדירוג ב-48 נקודות, כאשר נותרו רק 125 נקודות בקופה.

נשבר לו. אלונסו (GETTY) (צילום: ספורט 5)
נשבר לו. אלונסו (GETTY) | צילום: ספורט 5

ומה קורה אצל מקלארן המרקטעת? האמת שדי הרבה. הקבוצה הבריטית סגרה עוד מירוץ מאכזב ומי שאיבד סבלנות הוא פרננדו אלונסו שסיים במקום ה-11. אלוף העולם לשעבר סיפק רגע נדיר כאשר לאחר שנעקף על ידי מקס ורשטפן זעם על הקבוצה ברשת הרדיו ונשמע אומר: "זה פשוט מביך! עוברים אותנו נהגים עם מנועים של GP2 (קטוגריית מירוצים נחותה יותר)". ג'נסן באטן השלים את היום הרע של מקלארן כשסיים במקום ה-16.

העשיריה הראשונה ביפן
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. קימי רייקונן (פרארי)
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
6. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
7. רומן גרוז'אן (לוטוס)
8. פסטור מלדונדו (לוטוס)
9. מקס ורשטאפן (טורו רוסו)
10. קרלוס סאיינס (טורו רוסו)