רוזברג. בדרך הנכונה להיכנס לספרי ההיסטוריה (Getty) (צילום: ספורט 5)
רוזברג. בדרך הנכונה להיכנס לספרי ההיסטוריה (Getty) | צילום: ספורט 5
ככה נראה רוב המירוץ של המילטון (Getty) (צילום: ספורט 5)
ככה נראה רוב המירוץ של המילטון (Getty) | צילום: ספורט 5

רצף הניצחונות של ניקו רוזברג בפורמולה 1 עלה הבוקר (ראשון) לשלושה מפתיחת העונה ושישה בסך הכל (הרביעי בהיסטוריה שרושם הישג כזה) אחרי שסיים ראשון בגראנד פרי סין. נהג מרצדס זינק ראשון והוליך כמעט לאורך כל המירוץ, כשהוא מקדים את סבסטיאן פטל לדגל המשובץ בכמעט 40 שניות.

הזינוק היה שייך דווקא לדניאל ריקארדו מרד בול, שעקף את רוזברג ועלה למקום הראשון כשמאחוריו שני הנהגים של פרארי, פטל וקימי רייקונן נתקעים אחד בשני, אבל נקב בגלגל בסיבוב השלישי אילץ אותו לעשות עצירה וגרם להדרדרות בדירוג. בסיום הוא הצליח להתאושש ולסיים רביעי, לפני קימי רייקונן ופליפה מאסה.

אלוף העולם, לואיס המילטון, שהתחיל מהמקום האחרון בעקבות תקלה במנגנון החשמלי של המנוע שלו (ERS) במקצה הדירוג, הצליח להתאושש מעט וסיים במקום השביעי, אבל גם המירוץ עצמו לא עבר חלק עבור הבריטי.

פטל. היה רחוק מרוזברג (Getty) (צילום: ספורט 5)
פטל. היה רחוק מרוזברג (Getty) | צילום: ספורט 5

הוא נזקק לחמש עצירות, גם בגלל שהכנף הקדמית שלו נשברה, לאחר שנתקל ברכבו של פליפה נאסר מסאובר וגם בשל תכנון לקוי של קבוצתו, שלא שיערה נכון את העמידות של הצמיגים הרכים. הפער בינו לבין רוזברג גדל ל-36 נקודות, בעוד ריקארדו במקום השלישי, מרחק שלוש נקודות בלבד מאלוף העולם לפני המירוץ ברוסיה במאי.

דירוג סופי
1. ניקו רוזברג (מרצדרס)
2. סבסטיאן פטל (פרארי)
3. דניל קביאט (רד בול)
4. דניאל ריקארדו (רד בול)
5. קימי רייקונן (פרארי)
6. פליפה מאסה (וויליאמס)
7. לואיס המילטון (מרצדס)
8. מקס ורשטאפן (טורו רוסו)
9. קרלוס סיינס ג'וניור (טורו רוסו)
10. ואלרי בוטס (וויליאמס)