אמבפה. יגיע בשנה הבאה לברנבאו? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אמבפה. יגיע בשנה הבאה לברנבאו? (GETTY) | צילום: ספורט 5
בלעדיו זה היה נראה אחרת (GETTY) (צילום: ספורט 5)
בלעדיו זה היה נראה אחרת (GETTY) | צילום: ספורט 5

ריאל מדריד הייתה יכולה להגדיל אתמול (שבת) את הפער בפסגת הליגה הספרדית, לאחר שאתלטיקו מדריד כשלה והפסידה 1:0 נגד אלצ'ה, אבל מעדה גם היא עם 0:0 בלבד נגד ויאריאל בסיומו של ערב חלש מצידה על כר הדשא של הברנבאו.

ב"גול" הספרדי דווח שלאחר המשחק אחד האוהדים של ריאל ניגש למכוניתו של נשיא המועדון פלורנטינו פרס, ושאל אותו מתי קיליאן אמבפה ילבש את המדים הלבנים של קבוצתם. פרס סיפק תשובה כנה כשענה לו: "בשנה הבאה".  

"ריאל מדריד שרדה נגד ויאריאל", "הבלאנקוס היו מתוסכלים נגד היריבה הצהובה" ו"מדריד סבלה מבלאקאאוט", נכתב בכותרות העיתונים בספרד לאחר התיקו המתסכל. "זה היה משחק רע של הלבנים, שהתקשו וחיכו לנס, אבל הפעם הוא לא הגיע", ביקרו בתקשורת המקומית. "ויאריאל הייתה טובה יותר ושלטה במשחק ברוב שלביו, אבל פשוט לא הצליחה להכניע את קורטואה. השוער הבלגי הציל את החבורה של קרלו אנצ'לוטי".

ואכן, הבלאנקוס חייבים תודה לשוער שלהם, טיבו קורטואה, שעם מספר הצלות נהדרות דאג לשמור על השער נקי, בדקות רבות בהן חבריו לא הצליחו להתמודד בצורה טובה מול שחקניי היריבה. בדרך לשם, השוער הבלגי הנהדר קבע נתון סטטיסטי מרשים במיוחד כשמתוך ה-27 הבעיטות האחרונות שנבעטו למסגרת השער שלו הוא עצר 23, למעלה מ-85%.

בנוסף, בעזרת הרשת הנקייה, קורטואה הפך לאחד מחמישה שוערים בלבד שרשמו למעלה מ-100 משחקים ללא ספיגה במסגרת הליגה הספרדית מתחילת המאה, והוא עשה זאת תוך 217 הופעות בלבד. אנצ'לוטי החמיא: "יש לנו מזל שהשוער שלנו הוא קורטואה. הוא עשה עבודה אדירה".

"זה היה קשה להוציא אותם מהאזורים שלהם", סיכם השוער בסיום. "הם שיחקו פשוט נהדר במיוחד בחלק הראשון והגיעו להזדמנויות טובות. אנחנו השתפרנו בחצי השני אבל עדיין לא היינו מספיק אגרסיביים. היינו יכולים להגדיל את הפער עם שלוש נקודות".