sportFive996626
צילום: ספורט 5

היא ראתה ריאל מגדילה את הפער בפסגה רגעים ספורים לפני שעלתה לכר הדשא, היא נקלעה לפיגור פעמיים וסחבה על גבה חודשיים וחצי בלי ניצחון חוץ - ועדיין, איכשהו, ברצלונה הצליחה למזער נזקים, לנצח את בטיס בביתה ולשמור על סיכויי האליפות בחיים. ואת מכתבי התודות, אפשר לשלוח לאיש אחד - ליאונל מסי.

זה לא היה משחק מבריק של בארסה, רחוק מזה. בצל ההפסד לבילבאו בגביע, הקטאלונים עלו עם תחושת מלחמה - גם על הפער מריאל מדריד, וגם על שמם הטוב, שהאמת? נהרס לאחרונה על שלל תקריות שלא קשורות לכדורגל. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. בארסה ספגה שער מוקדם, איזנה, ספגה שוב - ואז הגיע מסי.

בואו נדבר קצת מספרים: 95 נגיעות בכדור היו לפרעוש, שישה דריבלים מוצלחים, תשעה מצבים שייצר, שמונה מאבקים מוצלחים, 58 מסירות מדוייקות (89% הצלחה) וכמובן, שלושה בישולים שקבעו 2:3 קריטי לברצלונה. אבל זה לא הסוף: מסי הפך לשחקן השני בחמש הליגות הבכירות שמגיע לדאבל פיגרס בשערים ובישולים (14 ו-10 בהתאמה), כאשר רק ג'יידון סאנצ'ו הקדים אותו, ועל הדרך הוא הפך לעשירי שרושם שלושה בישולים במשחק. יוצא דופן כבר אמרנו?

גם באתרים השונים בספרד ידעו, שוב, לפרגן לפרעוש על תצוגת כדורגל שתיזכר. ב'ספורט' הקטאלוני כינו את הפרעוש "הקוורטרבק של בארסה", וטענו ש"אותה קבוצה שנראתה אפטית עד לא מזמן, לפתע נראית כבעלת רוח חדשה תחת קיקה סטיין". באתר הרשמי הסבירו ש"בשביל להיות השחקן הטוב בעולם, צריך להיות גם המוסר הטוב בעולם".

ובכל זאת, לא הכל הלך לפרעוש. בדקה ה-93, רגע לפני שריקת הסיום, מסי הוכשל ברחבה במה שנראה היה כמו פנדל ברור - אך השופט בחר שלא לשרוק במקרה הזה. "בעיני, זה המהלך האחרון של מסי היה פנדל", אמר פרנקי דה יונג, כובש השער הראשון, לאחר ההתמודדות. "אני מאמין שה-VAR טוב לכדורגל, אבל נתקלתי בכמה סיטואציות, כמו במשחק מול בילבאו, שהרגשתי שמגיע לנו פנדל שלא נשרק. ועדיין, זה היה משחק קשה לשיפוט". גם סטיין הגיב להחלטה: "היה פנדל על מסי, הוא אמר זאת בעצמו. אם היה מגע, שריקה הייתה צריכה להישמע".

על הנייר, סטיין, שעבורו זה היה משחק החזרה ל'בניטו ויימרין', יכול להיות מרוצה בעיקר מהתפוקה של מסי - אבל בעיניו זה היה תחילתו של המהפך: "אני מרוצה מאיך שהקבוצה נראית, למשחק הזה היה ערך רב. נכון, יש כמה דברים שנצטרך לשפר, אבל אני מאוד מרוצה מהגישה של הקבוצה. הניצחון הזה הגיע אחרי משחק מאוד תובעני מאוד בגביע, לאט לאט אנחנו צומחים כקבוצה. בטיס? אין לי תחושה רעה, אני שמח להיות כאן. בטיס היא קבוצה נהדרת ותמיד אדבר עליה טובות, תמיד אאחל לה את הכי טוב שאפשר".

שחקן נוסף שזכה לשבחים, היה פרנקי דה יונג - שכבש את שערו השני במדי ברצלונה. "אותו שחקן שחי בצללים עד כה, פתאום מזכיר, ולו במעט, את אותו שחקן שלבש את מדי אייאקס לפני עונה", נכתב עליו ב'ספורט'. דה יונג עצמו ניסה להסביר אחרי המשחק: "זה לא היה משחק מבריק, אבל אני חושב שזה היה אחד המשחקים הטובים שלי בברצלונה. מה שחשוב זה שאנחנו מרחק שלוש נקודות מריאל, ונוכל לסגור את הפער בקלאסיקו. מסי? קל לשחק לידו. מלבד החיבור המיוחד, הוא גם יוצר מרווחים עם המסירות שלו".

בצד השני, מירב המחמאות היו לנביל פקיר על הופעה לפנתיאון. הצרפתי סחט את הפנדל שהוביל לשער הראשון, כבש בעצמו את השער השני וסיים עם טעם קצת מר, כשהורחק לאחר דין ודברים עם השופט. "הוא סיפק תצוגה יוצאת דופן", החמיא סטיין בסיום לאיש שכבש העונה פעמיים נגד ברצלונה. "היה קשה להוציא לו את הכדור מהרגליים".