זהבי (Getty)
זהבי (Getty) | צילום: ספורט 5

למרות צמד של ערן זהבי, גוואנגז'ו ר.פ חזרה להפסיד היום (שישי), 3:2 בחוץ לדליאן ייפאנג. ההפסד לא רק קטע רצף של שני ניצחונות רצופים עבור קבוצתו של דראגן סטויקוביץ', אלא גם הוריד אותה למקום העשירי בטבלה.

זהבי עצמו יכול להיות מרוצה לפחות מהיכולת האישית שלו, לאחר שהגיע ל-20 שערי ליגה והתבסס בראש טבלת הכובשים, מרחק של שמונה שערים מגרציאנו פלה שבמקום השני (12). הישראלי העלה את קבוצתו ליתרון 0:1 מהנקודה הלבנה בדקה ה-19, והשווה ל-2:2 במחצית השנייה (63) מבישול של דיא סבע, אחרי שערים של יאניק קראסקו ועמנואל בואטנג. עם זאת, בסופו של דבר, הבלגי היה זה שאמר את המילה האחרונה עם שער הניצחון בדקה ה-74.

בשבוע הבא, שני הישראלים ינסו לחזיר את קבוצתם למסלול כשיארחו את טיאנג'ין טדה, אותה מאמן אולי שטילקה הגרמני והשמות הבולטים בה הם חלוץ באיירן מינכן והופנהיים לשעבר, סנדרו ואגנר, ופרנק אצ'ימפונג.

מהלך המשחק
האורחים פתחו טוב ובדקה ה-11 הגיעה ההזדמנות הראשונה שלהם, כאשר לי בעט לשער, אך צ'ונג הדף את בכדור. מספר דקות לאחר מכן, יאניק קראסקו נגע ביד ברחבה ורק אחרי התייעצות עם צוות ה-VAR, השופט החליט להעניק פנדל לגוואנגז'ו. ערן זהבי לא התבלבל מהנקודה הלבנה, ובדקה ה-19 כבש את שערו ה-19 העונה, וקבע 0:1.

שש דקות לאחר מכן, קראסקו החזיר על הטעות והיה זה שחסט את הפנדל, אותו תרגם  ל-1:1. בדקה ה-30 זהבי כמעט בישל למיאו את ה-1:2, אך המגן בעט רע מאוד מתוך הרחבה ולא מצא את המסגרת. בואטנג הגנאי סחט שתי הדיפות לפני הירידה להפסקה, אך התוצאה נשמרה בסיום המחצית הראשונה.

המומנטום של החלוץ הגנאי נמשך, ובדקה ה-52 הוא הפך את התוצאה וקבע 1:2 למארחת. אך 11 דקות לאחר מכן, זהבי קיבל מסבע כדור בקצה הרחבה, וירה אותו לרשת דליאן כדי לקבוע 2:2. המארחת לא ויתרה, ובדקה ה-74 קראסקו ירה כדור מחוץ לרחבה, השלים צמד משלו והחזיר את היתרון לדליאן, שנשמר עד לסיום 2:3.