אנדרסון נלחם מול קאטרמול (צילום: רויטרס)
סוני אנדרסון נלחם מול קאטרמול | צילום: רויטרס

מנצ'סטר יונייטד עשתה הערב (רביעי) צעד נוסף וחשוב לאליפות שלישית רציפות בליגה האנגלית. מנצ'סטר גברה 1:2 על וויגאן במשחק השלמה מהמחזור ה-33.

בעקבות הניצחון, מוליכה מנצ'סטר על ליברפול ב-6 נקודות בפסגה, שני מחזורים לסיום העונה.

ליונייטד תספיק עוד נקודה אחת משני המשחקים שנותרו לה כדי להבטיח זכיה שלישית ברציפות באליפות. ביום שבת יוכלו פרגוסון וחבריו לחגוג את התואר מול ארסנל באולד-טראפורד.

המשחק נפתח לא טוב עבור מנצ'סטר. סטיב ברוס, שחקן עבר אגדי של מנצ'סטר וכיום מנג'ר וויגאן, הבטיח כי חניכיו יילחמו וכך היה. רודאייגה העלה את וויגאן ליתרון בדקה ה-28 והימם את שחקני היונייטד.

גם בפתיחת המחצית השניה לא היה נראה כי יש שינוי במשחקה של היונייטד, עד שנכנס קרלוס טבז למשחק בדקה ה-58, אז התעוררה מנצ'סטר. כעבור 3 דקות כבש טבז בחכמה את שער השיוויון.

חניכיו של פרגוסון המשיכו ללחוץ ובאו על שכרם בדקה ה-86 עם שער נפלא מרגלי מייקל קאריק. בסיום ניצחון 1:2 שהבטיח באופן כמעט סופי אליפות שלישית ברציפות.

מחצית ראשונה
השופט רוב סטיילס הוציא את המשחק לדרכו תחת גשם שוטף. כבר בדקה ה-2 הגיעה הזדמנות מצוינת לזכות וויגאן. ולנסיה עבר בקלילות את אוואנס ודהר לבדו מול ואן דר סאר, אך ניסה להקפיץ מעל השוער ובעט את הכדור החוצה.

מנצ'סטר ניסתה להיכנס למשחק ובדקה ה-6 הכניס סקולס כדור טוב לרוני, אך החלוץ היה בנבדל. וויגאן מצידה הניעה את הכדור והחזיקה בו יותר בדקות הפתיחה של המשחק.

בדקות ה-9 וה-10 היתה יכולה מנצ'סטר לעלות ליתרון. קודם היה זה וויין רוני שקיבל כדור נפלא מברבאטוב אך נגח החוצה בשלומיאליות. לאחר מכן קיבל קאריק כדור ברחבת החמש מרונאלדו, אך גם הוא לא דייק.

טבס ורונאלדו קרובים לאליפות (צילום: Alex Livesey, GettyImages IL)
טבס חוגג. כבש אחרי 3 דקות על המגרש | צילום: Alex Livesey, GettyImages IL

הקצב נרגע מעט כשהיונייטד החלו להשתלט על מרכז השדה. בדקה ה-19 קיבל קאריק כדור מרוני ובעט מ-16 מטרים, אך הכדור היה רחוק מהשער. כעבור 4 דקות ניסה רונאלדו לכבוש בבעיטה חופשית מ-25 מטרים, אך לא הצליח לעבור את החומה.

גם וויגאן יצאה קדימה והראתה נוכחות. בדקה ה-26 קיבל המגן השמאלי, פיגרואה, כדור בפינת רחבת ה-16 וירה בלי לעצור כדור שחמק סנטימטרים ספורים מעל משקוף שערו של ואן דר סאר.

דקה 28 - וויגאן עולה ליתרון 0:1 מפתיע - קאטרמול הכניס כדור לרחבה. וידיץ' ניסה להרחיק, אך הכדור הגיע לרודייגה הקולומביאני שהשתלט על הכדור ובעט מקרוב לפינת שערו של ואן דר סאר. שער שבהחלט לא היה בתכניות של מנצ'סטר יונייטד.

מנצ'סטר יונייטד ניסתה לחזור למשחק אך נתקלה בקבוצה עקשנית שלא איפשרה לה להגיע למצבי הבקעה נוחים. שחקני היונייטד החלו לגלות עצבנות ונכנסו למספר עימותים פיזיים. בדקה ה-43 נשלח רונאלדו לאחד על אחד מול קינגסון, אך נעצר בטענת נבדל, שלא היה. כעבור דקה הגיע רוני למצב טוב 7 מטרים מהשער אך לא הצליח לשחרר בעיטה ראויה.

מחצית שניה
המחצית השניה נפתחה בלחץ קל של היונייטד, שלא הצליחו להגיע למצבים מסוכנים בדקות הראשונות. המצב המסוכן הראשון במחצית הגיע בדקה ה-52 מכיוונה של וויגאן, אך פיגרואה לא דייק בבעיטה.

יונייטד ניסתה להיכנס למשחק ובדקה ה-58 החליף טבז את סוני אנדרסון. הכניסה שלו הפיחה מעט רוח חיים במשחק של מנצ'סטר, אך היא עדיין התקשתה לאיים על השער של וויגאן.

דקה 61 - קרלוס טבז משווה ל-1:1 - אמרנו שהכניסה של טבז הפיחה רוח חיים? היא הביאה גם שער שיוויון. מייקל קאריק ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה, טבז הסיט בחכמה את הכדור ממסלולו והכניע את קינגסון. שיוויון ליונייטד.

וויגאן ניסתה להשיב ולעלות ליתרון, אך שחקני מנצ'סטר קיבלו אנרגיות לאחר השער של טבז והחזיקו יותר בכדור. בדקה ה-72 נפל רונאלדו ברחבה ודרש כדור עונשין מ-11 מטרים, השופט סימן להמשיך.

בדקה ה-77 וויין רוני התנהל עם הכדור ושיחרר מסירה לרונאלדו. הפורטוגלי בעט ברגל שמאל וקינגסון קלט. כעבור 3 דקות טבז מסר כדור מצוין לרונאלדו שבעט מ-16 מטרים בעוצמה אך לא למסגרת.

דקה 86 - קאריק מעלה את מנצ'סטר יונייטד ל-1:2 - ג'ון אושיי מצא את מייקל קאריק ליד הרחבה. הקשר הניף רגל ושלח פצצה לרשת של וויגאן כדי להעלות את היונייטד ליתרון. האליפות נראית קרובה מתמיד לאולד טראפורד.

וויגאן: קינגסון, מלכיוט, בויס, ברמבל, פיגרואה, ולנסיה, קאטרמול, שארנר, בראון, אנזגוביה, רודאייגה.

מנצ'סטר יונייטד: ואן דר סאר, אושיי, וידיץ', אוואנס, אברה, קאריק, סקולס (גיגס, 75), אנדרסון (טבז, 58), רונאלדו, ברבאטוב, רוני.