חואן מאטה. קיבל מחמאות מווילאש-בואש (GettyImages) (öéìåí: מערכת ONE)
חואן מאטה. קיבל מחמאות מווילאש-בואש (GettyImages) | öéìåí: מערכת ONE

צ'לסי אמנם השיגה ניצחון 1:3 על העולה החדשה נוריץ' אתמול (שבת), אבל סיפור המשחק היה פציעתו של דידייה דרוגבה וזעזוע המוח שספג במהלך המשחק. החלוץ שהתנגש עם שוער נוריץ', ג'ון רודי, איבד את ההכרה והורד מהמגרש על אלונקה. דרוגבה פונה לבית החולים, עבר בדיקות ושוחרר. עם זאת, בצ'לסי עוקבים אחר מצבו.

"עכשיו הוא נראה טוב יותר", טען מאמן צ'לסי, אנדרה וילאש-בואש. "אני חייב לתת מחמאות לצוות הרפואי שלנו, שהגיע ישר למצב המסוכן שנוצר. דידייה איבד לגמרי את ההכרה ואני מודה לא רק לשחקנים שלי, אלא גם לשחקני נוריץ', שהבינו ישר שמדובר בפגיעה רצינית".

"אני שמח שדידייה קיבל את הטיפול בזמן ושהוא בהכרה. אנחנו מחכים לתוצאות של כל הבדיקות ומקווים שהכל יהיה בסדר. אני לא ראיתי את האירוע מקרוב, אבל ממה שהצלחתי לראות מהספסל, זה נראה די מגעיל. דברים כאלו יכולים לקרות", ציין הפורטוגלי.

המאמן לא שכח להחמיא לשחקניו, שבכל זאת השיגו שבע נקודות מתוך תשע אפשריות עד כה, ובמיוחד לחואן מאטה, שכבש את שער הבכורה בקבוצה: "כל השחקנים היו יצירתיים והם מצליחים להביא את עצמם לידי ביטוי. מאטה מצא מרחבים פנויים. זה טוב לשחקן שהתאמן רק פעמיים איתנו. הקבוצה עזרה לו לשחק טוב יותר, במיוחד כשניקולה אנלקה ורומלו לוקאקו נכנסו".

דרוגבה מקבל טיפול. מתאושש מהפגיעה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דרוגבה מקבל טיפול. מתאושש מהפגיעה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני המשחק מול נוריץ', החתימו הבלוז את שחקן נבחרת מקסיקו עד גיל 20, אוליסס דאבילה, שמשחק בצ'יבאס גואדלאחארה. דאבילה משחק כקשר התקפי או כחלוץ וצ'לסי צירפה אותו לחמש שנים.

ליברפול רושמת גם היא פתיחת עונה מוצלחת למדי. אחרי הניצחון על ארסנל, גברה הקבוצה של קני דלגליש 1:3 על בולטון וגם היא, כמו צ'לסי, עם שבע נקודות מתוך תשע אפשריות. ג'ורדן הנדרסון כבש ראשון, מרטין שקרטל הכפיל וצ'רלי אדם כבש את השלישי. איבן קלאסניץ' רק צימק בתוספת הזמן.

קני דלגליש (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קני דלגליש. נהנה מהמשחק של ליברפול (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"היה לי לעונג לצפות במשחק הזה", הודה דלגליש. "השגנו ניצחון כי עבדנו קשה, שיחקנו בצורה קבוצתית ואחד בשביל השני. מי שקיבל מחמאות גדולות הוא לואיס סוארס, והנדרסון טען: "התנועה שלו מבריקה. הוא תמיד זז ומחפש לפרוץ מאחור. הוא פשוט סיוט עבור מגנים".