וידיץ' מול ואן פרסי (צילום: רויטרס)
וידיץ' מול ואן פרסי , הערב | צילום: רויטרס

הקרב הראשון בין אריות הפרמייר ליג הסתיים כשידו של אלכס פרגוסון על העליונה. מנצ'סטר יונייטד ניצחה את ארסנל 1:2 באולד טראפורד במשחק מרתק והפכפך.

ארסנל בהחלט יכולה להרגיש מאוכזבת. התותחנים היו עדיפים ברוב דקות המשחק, הניעו היטב את הכדור והגיעו למצבים אך כמו פעמים רבות בשנים האחרונות סבלו מנאיביות ואף איבדו יתרון.

אנדריי ארשבין שלא הורגש בפתיחת המשחק הבקיע בנגיעה הראשונה שלו בכדור כשבדקה ה-40 שלח פצצה לפינה העליונה של פוסטר שהגיב מאוחר.

התותחנים ירדו להפסקה מרוצים מהיתרון ואף חזרו למחצית השניה בכל הכח והפגינו משחק קצבי והתקפי. אך בניגוד למתרחש על הדשא, אלמוניה ביציאה לא טובה לעברו של וויין רוני הכשיל את החלוץ בידיו והשופט הצביע על הנקודה הלבנה. רוני עצמו בעט את הפנדל וקבע 1:1.
בדקה ה-64, טעות אומללה של אבו דיאבי שדווקא היה מצוין ביתר דקות המשחק עלתה לארסנל בפיגור. ריאן גיגס הגביה כדור לרחבה והצרפתי נגח פנימה לשערו הוא, 1:2 ומהפך לא מוצדק ליונייטד.

ארסנל עוד ניסתה להשוות וחמש דקות בתוך תוספת הזמן התרחשה דרמה גדולה כאשר רובין ואן פרסי הצליח לכבוש מתוך הרחבה ולהשוות כביכול את התוצאה. אלא שהקוון הבחין בנבדל של גאלאס ופסל את השער. ארסן ונגר, המנג'ר הצרפתי של ארסנל, זעם על ההחלטה ויצא מהתחום הטכני. השופט הרחיק אותו ליציע והמנג'ר הגיב בפרובוקציה כשנעמד על רמפה כשאוהדי יונייטד מקיפים אותו.

היה זה הפסד הליגה הראשון העונה של ארסנל, לה 6 נקודות משני משחקים. יונייטד לעומת זאת עם 9 נקודות מארבעה משחקים.

מחצית ראשונה

המשחק באולד טראפורד נפתח ועמנואל אבואה בדקה השניה ניסה להפתיע את פוסטר מרחוק, אך הכדור שלו הלך הרחק מהמסגרת. בדקה העשירית דארן פלטשר היה קרוב להעלות את מנצ'סטר יונייטד ליתרון לאחר כדור גובה מבריק שקיבל מוויין רוני, אך הסקוטי בעט מעל השער של אלמוניה.

בדקה ה-17 נאני ניסה לפרוץ אל תוך רחבת התותחנים, אך בקארי סנייה בתיקול אחורי מצוין הצליח להעיף את הכדור לקרן. בדקה ה-25 רובין ואן פרסי השתחרר בתוך הרחבה של יונייטד, אך הכדור שבעט פגע בפטריס אברה והלך לקרן. כדור הקרן הוגבה לתוך הרחבה והורחק גרוע על ידי פוסטר, ארשבין השתלט על המתנה אך בעט החוצה.

בדקה ה-31, יונייטד קיבלה בעיטה חופשית קורצת מקצה הרחבה. וויין רוני בעט כדור מסובב מחוץ לשער של אלמוניה. בדקה ה-38, וויליאם גאלאס סיכל ניסיון הכנסת כדור לריאן גיגס שהמתין ברחבה.

דקה 40 - 0:1 לארסנל: אנדריי ארשבין, השחקן הרוסי המחונן, שלח פצצה ממרחק של 20 מטרים לפינה השמאלית הגבוהה. פוסטר הגיב באיחור ולא הצליח להדוף. ארשבין כבש בנגיעה הראשונה שלו ושלח את התותחנים להפסקה ביתרון.

אנדריי ארשבין ושחקני ארסנל חוגגים שער (צילום: רויטרס)
ארשבין ושחקני ארסנל חוגגים יתרון | צילום: רויטרס

מחצית שניה

המחצית השניה נפתחה ובדקה ה-48 ארסנל היתה קרובה לעלות ל-0:2. כדור רוחב של ארשבין מצא את הרגל של ואן פרסי, פוסטר הדף מצוין והציל את השדים האדומים מפיגור כפול.

בדקה ה-54, ווסלי בראון הכניס כדור לרחבה, ההגנה של ארסנל לא הרחיקה טוב, מייקל קאריק ניסה לבעוט אך הכדור פגע בהגנת התותחנים והלך לקרן.

דקה 59 - מנצ'סטר יונייטד משווה ל-1:1: וויין רוני חדר לתוך הרחבה של ארסנל, מנואל אלמוניה בטעות חמורה יצא גרוע והכשיל את החלוץ בידיו. השופט הצביע על הנקודה הלבנה. רוני עצמו ניגש לבעוט את הבעיטה, שלח את אלמוניה לצד אחד, בעט לצד השני והשווה את התוצאה.

בדקה ה-63, רובין ואן פרסי כמעט החזיר את היתרון לארסנל ששלח כדור חופשי מסובב מזווית בלתי אפשרית הישר למשקוף השער של פוסטר.
דקה 64 - 1:2 למנצ'סטר יונייטד: בניגוד מוחלט למה שמתרחש על כר הדשא, השדים האדומים השלימו מהפך. כדור חופשי של ריאן גיגס ננגח ברשלנות חמורה אחורה על ידי דיאבי, שער עצמי אומלל לצרפתי של ארסנל.

דקה לאחר מכן, אבו דיאבי כמעט החזיר על הטעות כשפרץ מצוין לתוך הרחבה של יונייטד אך בעט כדור החוצה. ארסן ונגר רצה מאוד לצאת מהמשחק לפחות עם נקודה וביצע חילוף התקפי כשהכניס את אדוארדו דה סילבה במקומו של דנילסון.

בדקה ה-86 ניוקלאס בנדטנר שלח כדור רוחב מצוין שחיפש את אדוארדו, אך החלוץ הקרואטי לא הצליח להגיע אליו.

רוני מול גאלאס (צילום: רויטרס)
ווין רוני מול גאלאס. בעל הבית של היונייטד | צילום: רויטרס

בתוך תוספת הזמן, ארסנל ניסתה ללחוץ ויונייטד ניצלה זאת למתפרצת שמצאה את ברבטוב לבד מול אלמוניה, אך הבולגרי בעט כדור רשלני החוצה. נאני היה קרוב לכבוש את השלישי כשבעט מתוך הרחבה, אלמוניה זינק מצוין והדף. הפורטוגלי השתלט על הריבאונד אך בעט מעל השער.

בתוך תוספת הזמן התרחשה דרמה גדולה, רובין ואן פרסי כבש שער שיוויון דרמטי כביכול, אך הקוון חד העין קלט את גאלאס בנבדל ופסל את השער. ארסן ונגר זעם על ההחלטה ויצא מהתחום הטכני שלו. השופט הרחיק אותו והמנג'ר הצרפתי בחר לבצע פרובוקוציה כשנעמד על הרמפה ליד האוהדים של יונייטד.

מנצ'סטר יונייטד: בן פוסטר, ג'ון אושיי, ווס בראון, נמניה וידיץ', פטריס אברה, מייקל קאריק, ריאן גיגס (דימיטאר ברבטוב, 85), דארן פלטשר, אנטוניו ולנסיה (ג'י סונג פארק, 63), וויין רוני ונאני.

ארסנל: מנואל אלמוניה, בקרי סניה, וויליאם גאלאס, תומאס ורמאלן, גאל קלישי, עמנואל אבואה (ניקולאס בנדטנר, 71), אלכסנדר סונג, אבו דיאבי, דנילסון (אדוארדו דה סילבה, 79), רובין ואן פרסי ואנדריי ארשבין (ארון רמזי, 81).

גיגס ואושיי חוגגים (צילום: רויטרס, מערכת ONE)
גיגס ואושיי עם ניצחון יוקרתי | צילום: רויטרס, מערכת ONE