בניון מול קרואטיה בעבר, תשובה: בשבת (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בניון מול קרואטיה בעבר, תשובה: בשבת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

תמונת מצב לא מעודדת לנבחרת ישראל כשמונה ימים לפני המשחק החשוב באצטדיון רמת גן מול נבחרת קרואטיה במוקדמות יורו 2012.

נכון לעכשיו שלושה ליגיונרים נמצאים בספק גדול למשחק, הראשון והבולט מביניהם הוא קשר צ'לסי יוסי בניון. קפטן הנבחרת נפצע מול ניוקאסל בגביע הליגה ואובחן כסובל משריר בקרע התאומים.

בניון קיבל אישור מקבוצתו האנגלית לעבור טיפול אצל "המכשפה" הסרבית, מריאנה קובאצ'ביץ' אשר מטפלת בשחקני כדורגל רבים בעזרת שלייה של אישה בהריון. קובאצ'ביץ' אף טיפלה בבניון בשנה שעברה כששיחק בליברפול והתקווה היא כי הטיפול אצלה יקצר את זמן ההחלמה של השחקן.

בניון זומן לסגל של פרננדז אך רק ביום שבת תתקבל החלטה לגבי כשירותו לצמד המשחקים החשוב מול קרואטיה ויוון. נכון לעכשיו, ההערכות לגביו אינן אופטימיות.

סוכנו של בניון, רונן קצב אמר מוקדם יותר השבוע ל-ONE: ”יוסי נמצא מהבוקר ועד הערב במועדון ועובר טיפולים. הוא עושה הכל כדי לקצר את תקופת ההחלמה, כולל הנסיעה לסרביה, שם כבר הוכח שהטיפול של הרופאה מקצר את הליך ההחלמה. ראייה, היא עזרה גם לשכטר. לקראת יום שבת, הרופאה והמלווה מצ'לסי יעשו הערכת מצב ונדע יותר טוב מה המצב".

בן חיים, קינן וזיו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים. צריך לערוך ברית מילה לבנו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

קשרה של סלטיק, בירם כיאל שעבר ניתוח בקע לפני ארבעה חודשים סובל מכאבים מתמשכים במפשעה ובאיזור הבטן וככל הנראה לא יהיה כשיר לצמד המשחקים החשובים של הנבחרת.

כיאל עבר היום (שישי) MRI בסקוטלנד שתוצאותיה ייוודעו בקרוב ובכל מקרה הוא יגיע לבדיקה אצל רופא הנבחרת, ד"ר מארק רוסנובסקי ביום ראשון, אבל גם לאנשי הנבחרת ברור שהוא לא יוכל לשחק.

כיאל אמר ל-ONE בשיחה מסקוטלנד השבוע: "אני סובל כבר שבועיים מכאבים באים וחולפים והיום היו לי כאבים במהלך האימון. אני מגיע לארץ ביום ראשון, אפגש עם מארק רוסנובסקי ונראה מה מצבי. אני מקווה להרגיש טוב ולא אהיה בסגל למשחק בשבת הקרובה".

כיאל ושהר. החלוץ נפצע ובספק לנבחרת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בירם כיאל. סובל מכאבים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אצל שחקן ההגנה, טל בן חיים המצב הוא שונה, לעומת שני הליגיונרים האחרים הוא איננו סובל מפציעה, אך דווקא חדשות משמחות עלולות למנוע ממנו לקחת חלק במשחק מול קרואטיה.

לבלם ווסטהאם נולד בן ועל פי ההלכה היהודית הוא יצטרך לערוך לו ברית מילה בלונדון יום שישי מה שעלול להפריע לו להגיע למשחק של הנבחרת בשבת.