האם בוראט יהיה זה שיגרום לנבחרת קזחסטן לנצח את אנגליה במוקדמות המונדיאל? אם שואלים את שחקני הנבחרת הקזאחית, התשובה היא כן.

הסרט "בוראט" מרגיז את ארה"ב וקזחסטאן 8824 (תמונת AVI: המהדורה המרכזית)
בוראט. יעבוד? | תמונת AVI: המהדורה המרכזית

שחקני קזחסטן ראו בימים האחרונים מספר רב של פעמים את הסרט, בוראט, מאחר והם בטוחים כי בסרט ימצאו את הפתרונות המתאימים כיצד לנצח את הנבחרת האנגלית.

כאמור, קזחסטן עלתה על המפה העולמית פחות בגלל כשרון שחקני הכדורגל שלה ויותר בגלל הסרט המצחיק, בו משחק השחקן הבריטי (ובמקור ממשפחה ישראלית) סשה ברון כהן.

מאמנה לשעבר של הנבחרת הקזחית, ארנו פייפרס, שפוטר מתפקידו לפני כחודש התייחס לסרט המצחיק, אך הודה כי הסרט מראה צד שלילי של המדינה: "השחקנים אצלנו, הם שחקנים לכל דבר וכמו בכל מקום בעולם.

"אם הם לא נמצאים בארץ והם יוצאים למשחק חוץ, הם צופים בסרטים ב-DVD ומשחקים קלפים. הם מתאמנים למשחקים בשיא הרצינות. וכן, הם צופים בעיקר בסרט בוראט מאחר והם חושבים שהוא מצחיק.

"אני יודע שהרבה פולטיקאים לא אהבו את הסרט, אבל השחקנים חושבים שהוא מצחיק מאוד. הם מבינים את הבדיחות ולא חושבים כי הסרט מציג את קזחסטן בצורה שלילית. בסרט צוחקים יותר על ארה"ב מאשר על קזחסטן".

המאמן ההולנדי מונה לתפקיד ב-2006 ונחשב לגיבור בקזחסטן לאחר שהנבחרת הלאומית סיימה לפני אזרביג'אן וארמניה במוקדמות יורו 2008.

עם זאת, פייפרס פוטר מתפקידו לאחר שקזחסטן הפסידה פעמיים ברציפות לקרואטיה ואוקראינה. על הכדורגל אמר: "קזחסטן היא עדיין מדינה שהכדורגל בה מתפתח.

פאביו קפלו ודייויד בקהאם (צילום: רויטרס)
בקהאם. בוראט או לא, אנגליה חייבת ניצחון | צילום: רויטרס

"יש שם כשרון ובעיקר הרבה רצון להצליח, אבל יש מעט מאוד מאמנים שם. למרות מה שהרבה אנשים חושבים, יש שם הרבה כסף, זו מדינה עשירה. רוב השחקנים בליגה המקומית מרוויחים הרבה יותר משחקנים שמשחקים בליגה הראשונה בהולנד".