ברדה עם בניון. "שמח שאני כשיר לחזור" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ברדה עם בניון. "שמח שאני כשיר לחזור" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חלוץ גנק ונבחרת ישראל, אליניב ברדה, מתאושש מהפציעה בשריר הארבע ראשי ממנה סבל וממתין בקוצר רוח לחזרה שלו למגרשים. את תהליך החזרה הוא החל כשנכנס דקות לפני סיום ה-0:2 על סט. טרוידן ביום שלישי השבוע.

למרות שקבוצתו מעטרת את המקום הראשון בליגה הבלגית אחרי שמונה מחזורים, מסרב ברדה להתרגש יתר על המידה ואמר ל ONE: "אנחנו מאוד שמחים להיות במקום הראשון, אבל יש עוד דרך ארוכה וגם כאן יש את הקיזוז אז נראה מה היה".

מבחינה אישית, עד הפציעה שלו, ברדה פתח את העונה באופן יוצא מן הכלל. הוא העמיד נתון מרשים של שלושה שערים ושני בישולים בארבעה מחזורים ובנוסף הבקיע גם בליגה האירופית נגד טורקו הפינית, אך אז הגיעה הפציעה.

"התחלתי את העונה בצורה טובה, בכושר טוב וחבל לי מאוד על הפציעה כי זה קטע את הרצף שלי, עכשיו זה כבר מאחורי, אני מרגיש טוב מאוד ומוכן לחזור לשחק. יש לנו משחק קשה נגד זולט ורגם בבית וכרגע בזה אני מתרכז".

אליניב ברדה וד&"ר רוסנובסקי. &" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אליניב ברדה וד&"ר רוסנובסקי. לא נטל חלק במשחקים מול מלטה וגאורגיה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אותה פציעה טורדנית מנעה ממנו לשחק גם בשורות נבחרת ישראל במשחקים נגד לטביה וגאורגיה, אבל עכשיו נראה שהוא בדרך הבטוחה בחזרה לסגל בכחול-לבן. "זה אולי קצת מוקדם לשאול על הנבחרת, אני שמח שאני כשיר ושאני יכול לחזור לסגל. יש לנו עוד שני משחקי ליגה לפני זה ואני מקווה לעבור אותם בהצלחה ואז להיות זמין לנבחרת".

"יש לנו שני משחקים נגד יריבות ששואפות למקומות הראשונים בבית, גם יוון וגם קרואטיה ששואפות להעפיל מהמקום הראשון, אבל גם לנו יש את השאיפות שלנו ואת היכולות שלנו ונעשה את הכי טוב כדי להצליח".

לואיס פרננדז. מקבל את ברדה לקראת קרואטיה ויוון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
לואיס פרננדז. מקבל את ברדה לקראת קרואטיה ויוון (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ברדה שמע את הביקורת שהוטחה בפני חבריו לנבחרת על היכולת ואמר בעניין: "ראיתי רק את המשחק הראשון נגד מלטה כי לא היה שידור כאן למשחק נגד גאורגיה. אני חושב שהדבר הטוב לגבי מלטה הוא שהשגנו תוצאה טובה וניצחנו. לגבי המשחק נגד גאורגיה, אני לא יכול להתייחס, לא הייתי חלק מהסגל, לא הייתי שם וגם לא ראיתי את המשחק אז אני לא מרגיש שיש לי את הזכות בכלל להתייחס לזה ובטח שלא לבקר את המשחק".

ברדה התייחס גם לפציעה של קפטן הנבחרת, יוסי בניון ואמר: "אני מאחל לו החלמה הכי מהירה שיכולה להיות, אני מקווה שעד המשחקים הוא יהיה כשיר, הוא הוכיח כבר לא פעם שגם עם פציעות, הוא עדיין יכול לשדרג אותנו ובואו נתפלל שהוא יתגבר על זה גם הפעם".