לא כל אוהדי אוסטריה זלצבורג, שמחו כשענקית משקאות האנרגיה, "רד בול", החליטה לפרוס את חסותה על הקבוצה לפני חמש עונות והחלה להזרים לה מיליונים בכדי לכבוש את הכדורגל האוסטרי. 

ב-4 באפריל 2005, הסתיים עידן אוסטריה זלצבורג, כשהמועדון נרכש על ידי רד בול וזו החלה במיתוג מועדון הכדורגל מחדש. החברה, לקחה מועדון עם מסורת, שנוסד ב-1933 ורצתה למחוק הכל ולמעשה להקים את המועדון מחדש. עם שם חדש, הנהלה וצוות מקצועי חדשים והכל בהתאם להתייחסות החברה אל המועדון כ"חדש, ללא היסטוריה".

מייד לאחר ההשתלטות, עודכן באתר "רד בול זלצבורג", כי המועדון נוסד ב-2005, אך התאחדות הכדורגל האוסטרית הורתה להסיר את ההודעה.

הצבע הסגול, שהיה מזוהה כל כך עם אוסטריה זלצבורג, הוסר מהלוגו ומהמדים לפקודת השליטים החדשים של המועדון, צבעי האדום לבן של רד בול, ולוגו השוורים המפורסם של החברה כמו גם מוטיב הכנפיים עיטרו את המדים. 

שחקני זלצבורג. המראות ישוחזרו מול הפועל? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני זלצבורג. המראות ישוחזרו מול הפועל? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

האוהדים הוותיקים והאדוקים של הקבוצה, לא אהבו את השינויים, אך העדיפו שלא לשבור את הכלים, וקיימו עם נציגי המועדון החדשים משא ומתן  אינטנסיבי ומתמשך במטרה להגיע לעמק השווה. המשא ומתן, נכון להיום נכשל, כשהם נתמכים על ידי ארגוני אוהדים בכל רחבי אירופה, שראו במקרה הנוכחי דוגמה נוספת להתמסחרות הכדורגל וניסיונות של גופים כלכליים להשתלט עליו, הודיעו ב-15 בספטמבר אוהדי אוסטריה זלצבורג, הסגולים, על "פיצוץ" השיחות.

באוקטובר 2005, עשו האוהדים המסורים של הקבוצה, מעשה הפועל קטמון (או קביליו יפו), והקימו מחדש את אוסטריה זלצבורג.

השחקנים היקרים של רד בול זלצבורג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
השחקנים היקרים של רד בול זלצבורג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בניסיון להשתלב בליגה הרביעית, פנו ראשי הקבוצה ל-"פ.ס.וו שוורץ-וייס זלצבורג" על מנת להתאחד, אך המהלך לא הגיע לידי מימוש. לבסוף, החליטו הסגולים על הקמת קבוצה חדשה לחלוטין, שתחל את דרכה ממש מלמטה, מהליגה השביעית.

החל מעונת 2006-7. זכתה אוסטריה זלצבורג ארבע אליפויות, והתקדמה אל הליגה השלישית באוסטריה, בה תשחק בעונה הקרובה.

האחות הגדולה, זו שאוהדי הסגולים נטשו אותה, רד בול זלצבורג, זכתה מאז בשלוש אליפויות המדינה. החל מהעונה שלאחר ההשתלטות הגיעו לאלופת אוסטריה שמות מהשורה הראשונה של המאמנים באירופה. זה החל עם הניסיון המעניין של  ג'ובאני טרפאטוני ולותאר מתיאוס והמשיך עם שורה של מאמנים הולנדים.

אוהד צעיר של זלצבורג, אחד שלא מכיר את המסורת  (בעז גורן) (צילום: מערכת ONE)
אוהד צעיר של זלצבורג, אחד שלא מכיר את המסורת (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

סגל הקבוצה עבר שינוי וכיום הוא בינלאומי למדי, אולי בהשראת המותג המאמץ. בזלצבורג משחקים כדורגלנים מגרמניה, סלובקיה, סרביה, בוסניה, ניגריה, שבדיה, שוייץ, ארגנטינה, קמרון, אוגנדה ואפילו מהאנטיליים ההולנדים. הרכש האחרון של הקבוצה הוא אלן הברזילאי, חלוץ בן 21 שנרכש בשבוע שעבר מפלומיננזה תמורת 3.5 מיליון יורו.

מדובר בשחקן הרכש השני של המאמן הוב סטיבנס. הראשון הוא יואקים בוגוסיאן מאורוגוואי, תמורתו שילמה רד בול כ-3 מיליון יורו. השחקן היקר בקבוצה הוא מנדז ההולנדי, שיכול לשחק במגוון תפקידים בקישור ובהגנה ומוערך בכ-4.5 מיליון יורו. עוד שחקן בולט מבחינת ערכו הכספי הוא הפליימייקר סומן טצ'וי הקמרוני, ששווה 3.5 מיליון יורו.

וולס סייזנהיים. אצטדיונה של הקבוצה מעוצב גם לפי פרסום החברה  (רויט (צילום: מערכת ONE)
וולס סייזנהיים. אצטדיונה של הקבוצה מעוצב גם לפי פרסום החברה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אין ספק, הקבוצה הצליחה בשנים של רד בול מאד בפן הכלכלי, אבל יש כמה עשרות אלפי אוהדים שביום רביעי לא יביטו על משחקה של רד בול זלצבורג מול הפועל ת"א. אלו שבכל שבת מתעניינים בקבוצה אחרת, שמשחקת בצבעי הסגול הישנים של המועדון, אי שם בליגה השלישית