בניטס מתלונן לאחר הפסילה של השער (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בניטס מתלונן לאחר הפסילה של השער (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אחרי מסע ארוך שעברה ליברפול בדרך למדריד בעקבות ענן האפר שזיהם את השמיים של מדינות אירופה, היא חוזרת לאנגליה מאוכזבת בעקבות הפסד 1:0 בוויסנטה קלדרון.

כנראה שהמסע בן 24 השעות שעברו שחקניו של רפא בניטס השפיע על יכולתם כי הם הציגו משחק חלש מול המדרידאים. למרות זאת, ליברפול חוזרת לאנפילד עם הפסד מינימלי בלבד בעקבות שער של דייגו פורלאן בדקה ה-9. 

יוסי בניון, שפתח בהרכב, זכה לתשומת לב גדולה לאחר שבדקה ה-18 הוא כבש שער שיוויון לאחר בישול של קויט אך השופט פסל את השער החוקי בטענת נבדל.

לקראת הגומלין, המרסיסיידרס יודעים כי הליגה האירופית היא למעשה הדרך שלהם להציל את העונה המאכזבת הזו.   

מאמן הקבוצה, רפא בניטס, לא יכל להתעלם מהשער שנפסל שבעצם מנע מקבוצתו להגיע לגומלין כפייבוריטית: "היו לנו 2-3 הזדמנויות לכבוש. השופט פסל לנו שער חוקי שהיה צריך להיחשב. אנחנו מאוכזבים. זה היה שער חוקי של בניון אבל אי אפשר לשנות משהו אחרי המשחק" .

למרות התוצאה, המאמון נותר אופטימי לקראת ההמשך במפעל: "זה יכל להיות טוב יותר וגם יכל להיות רע יותר. הכל עדיין יוכרע באנפילד מול התמיכה של הקהל שלנו. הוכחנו שאנחנו יכולים לכבוש מול ווסטהאם. אנחנו נעלה ונתקוף בכל הכח, אני בטוח שנכבוש. יש לי ביטחון מלא באנפילד".

יוסי בניון (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יוסי בניון (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"אין פייבוריטית ואנחנו יודעים שהמצב מסוכן. חזרנו מול ליל ובנפיקה גם ממצב כזה"', סיכם המנג'ר הספרדי שלא האשים את המסע המפרך שעברה קבוצתו בדרך למשחק: "עבדנו קשה, זה היה בסדר".

שוער הקבוצה, פפ ריינה הוסיף ואמר: "בקלדרון, הם חזקים. הכל עדיין אפשרי. לא שיחקנו טוב אבל באנפילד, נתקוף. ב-20 הדקות הראשונות לא היינו טובים ואז נכנסו לעניינים. אנחנו לא שמחים אבל זה יכול להיגמר רע יותר. אם יש קבוצה שמסוגלת לחזור זה ליברפול באנפילד".

דייגו פורלאן חוגג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דייגו פורלאן חוגג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בצד השני, קיקה פלורס סנצ'ז שניצח את המשחק יודע שהוא מגיע עם יתרון שביר לאנגליה: "אנחנו לא יכולים להיות יותר מדי בטוחים בעצמנו. אנחנו חייבים לשחק טוב באנפילד ולא לחשוב על משהו אחר".

"זה יתרון קטן ושביר אך משמעותי", סיכם המאמן של אתלטיקו.