אוהדי  סאן ז´רמן בתצוגת תכלית (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי סאן ז´רמן בתצוגת תכלית (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אוהדי פאריס סאן ז'רמן אף פעם לא היו ידועים כאוהדים הכי שקטים בעולם, בטח שלא הכי נינוחים. כולנו זוכרים את התקרית מלפני ארבע שנים, כאשר אוהד הקבוצה נהרג מירי שוטר מקומי לאחר שהתפרע בסיום משחק ההפסד של הקבוצה להפועל ת"א. אמש (שבת) התפרצה האלימות של אוהדי מחזיקת הגביע הצרפתי פעם נוספת.

לא פחות מתשעה מאוהדי הקבוצה נעצרו לחקירה לאחר שהתפרעו לפני משחק הניצחון 1:3 על סנט אטיין, ניצחון שהעלה את הקבוצה למקום הראשון בטבלה בסיום משחקי המחזור הראשון בליגה הצרפתית. 

העצורים היו חלק מקהל של כ-200 מאוהדי הקבוצה שהחליטו "לחגוג" את פתיחת משחקי הליגה הצרפתית בהתנגשויות קשות עם השוטרים המקומיים.

האוהדים מחו נגד החלטת המועדון ליצור תוכנית נגד אלימות בעונה הקרובה. כחלק מהתוכנית, במועדון החליטו כי לאוהדים לא תהיה אפשרות להחליט היכן לשבת באצטדיון וכי עליהם יהיה לתפוס את המקום המסומן בכרטיסם, בניגוד למה שקורה היום.

פאריס סאן ז'רמן נאבקת מזה שנים באלימות אוהדיה ללא הצלחה רבה. במועדון האמינו כי התוכנית החדשה, יחד עם הצלחה על המגרש, תוביל לשקט ביציעים. אך לפי מה שהתחולל מחוץ לפארק דה פראנס נדמה כי עד כה מתקשים היו"ר, רובין לפרוקס וחבריו להנהלה ליישם את תוכניתם.  

פאריס סן ז´רמן (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני פאריס סן ז´רמן חגגו על הדשא (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כעת נותר לראות האם עצירתם של תשעת האוהדים תרגיע או תלהיט את הרוחות ביציעים. התקווה היא  שאוהדי מכבי ת"א, שאמורים לנחות בפאריס בעוד שבוע, לא יתקלו במקרים של אלימות ברחובות הסובבים את האצטדיון.