בני יהודה ושמרוק רוברס ערכו מסיבת עיתונאים לקראת המפגש ביניהן במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית, הערב בשעה 20:30 בבלומפילד.

הקבוצות סיימו את משחקן הראשון ב-1:1, כאשר בני יהודה עלתה ליתרון מרגליו עמרי אפק, אך לא ניצחה בגלל שער של האירים בדקה ה-90, שהשאיר את ההתמודדות פתוחה לחלוטין.

בבני יהודה יודעים שאם ינצחו, בסיבוב הבא תחכה להם יובנטוס האיטלקית ובקבוצה מאוד ישמחו לפגוש את אחד המועדונים המפוארים בתבל.

דרור קשטן, מאמן בני יהודה, יודע שהסיכוי לעבור את הסיבוב הבא הוא אפסי, אך עדיין נחוש להגיע לסיבוב המוקדמות השלישי ולנסות לחולל את אחת ההפתעות הגדולות של הכדורגל האירופי, כבר בשבוע הבא בבלומפילד, מול הזברות מטורינו.

דרור קשטן אמר במסע"ת: "מחר נתכנס ב-12 בצהרים, נערוך אימון ונצא לבית מלון. נקיים אסיפה, ארוחת צהרים ונצא למגרש. שמרוק בהחלט ברמה של ליגת העל. זו קבוצה שהיא אחרי 21 מחזורים, במקום הראשון בליגה באירלנד. היא משחקת כדורגל אנגלי טיפוסי, עם כדורים ארוכים לעבר החלוצים, אגרסיביות, מצבים סטטיים. הם גבוהים ומשתמשים בזה במיוחד. גם תנאי המגרש שם שם היו כאלה שהם הרחיבו את המגרש עד למקסימום, המשחק שלהם מושתת על זה".

קשטן" |זו קבוצה אנגלית טיפוסית" (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
קשטן" |זו קבוצה אנגלית טיפוסית" (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

קשטן הסביר על היריבה: "הרמות ממצבים נייחים, הוצאות חוץ מ-20-25 מטרים מהשער. את הכדורגל האנגלי כולם מכירים, זו לא השיטה הכי מודרנית, אבל הם מאוד אגרסיביים וממושמעים, פייטרים. אולי בתת מודע יש לאנשים חשיבה שעצם זה שהבקענו שער חוץ, אז העלייה מובטחת שלנו, אבל כדורגל צריך לשחק ונצח כדי לעבור לשלב הבא".

בני יהודה מתכוננת לשמרוק (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
בני יהודה מתכוננת לשמרוק (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו לא מתעסקים ביריבה הבאה אלא בנוכחית, זה מה שמעניין אותנו כרגע. אם מחר ננצח אז תשאלו אותי על היריבה הבאה. במשחק הראשון שיחקנו נגד קבוצה מארמניה שהיתה באמצע הליגה וגם עכשיו, אנחנו בשלבי ההכנה ותוך כדי מקיימים משחקים באירופה. אנחנו רוצים להתקדם שלבים ונעשה את כל המאמצים, כי זה טוב למועדון ולכדורגל הישראלי, זה מביא ניקוד לכדורגל הישראלי, זה חשוב", הוסיף קשטן.

מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"זה שההכרעה היא בבית זה בוודאי יתרון", הודה קשטן והוסיף: "אנחנו הגענו לשם מחום של 35 מעלות ולחות גבוהה לקור של 11-18 מעלות עם גשם, אנחנו היינו צריכים להסתגל ועכשיו הם צריכים להסתגל לדבר ההפוך, החום והלחות שאנחנו מתאמנים בהם. בגלל המשחקים גם לא עשינו מחנה אימונים, הכל היה בארץ ותוך כדי גם התכוננו ליריבות".

"אנחנו עובדים על שילוב של יכולת גופנית, טכנית וטקטית. אנחנו צריכים לעבוד ולהשתפר, זה חלק מהעבודה עד פתיחת העונה. בניגוד לקבוצות אחרות, שיש להן את האפשרות לעבוד במזג אוויר אחר במחנה אימונים, אז הם מעבירים את החומר יותר טוב. לבני יהודה יש גם טיסות וחזרה מטיסות וצריך להתאים את האימונים לשאר הקבוצות", סיפר מאמן בני יהודה

קשטן (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
קשטן (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו רוצים להתקדם טקטית וגם לעבור שלב ולבוא מוכנים לליגה. אני מאמין שנעמוד ב-120 דקות אם נצטרך, גם להם יהיה קשה, יותר קשה", אמר לסיום דרור קשטן.

אסי בלדוט, קפטן בני יהודה, הוסיף: "מה שחשוב זה המשחק מחר. כולם יודעים שהמשחק מאוד חשוב, לא צריך לדבר על זה יותר מדי. המטרה ברורה ואני מקווה שנעשה את זה"

מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

באימון הערב הפתיע דרור קשטן עם שני שינויים להרכב מחר כאשר תירגל את עוז ראלי ולירוי צעירי במקומם של אסי בלדוט ושלו מנשה. בימים האחרונים דרור תירגל הרכב אחר ואין ספק שהשניים הופתעו מהשינוי שצץ ברגע האחרון.

הרכב משוער: דלה איינוגבה, איציק עזוז, איבן גארידו, אביב חדד, כפיר אדרי, לירוי צעירי, סנסיה ליניץ', חסן אבו זייד, עוז ראלי, עומרי אפק, איליה יבוריאן

אסי בלדוט. ככל הנראה יושאל (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
בני יהודה מתכוננת לשמרוק (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

מייקל אוניל: "יובנטוס היא תמריץ אדיר"
אנשי שמרוק האירית יודעים שפערי הרמות בינם לבין שחקני בני יהודה גדולים על הנייר, אך עדיין מאמנם, מייקל אוניל, מאמין שקבוצתו יכולה לעבור אחרי תוצאת תיקו במפגש הראשון.

המאמן האירי, מייקל אוניל, אמר: "אני מקווה שננצח במשחק, אלו תנאים מאוד שונים ממה שאנחנו רגילים מאירלנד, אבל יש לנו המון כבוד לבני יהודה ואנחנו יודעים הרבה יותר עליהם מאשר ידענו במשחק הראשון. השחקנים צריכים להאמין ואנחנו מאמינים. אני חושב שהגיע לנו תיקו במשחק הראשון, האוהדים תמיד רואים דברים בצורה מסויימת, אבל היו לנו מספיק הזדמנויות כדי לנצח".

שמרוק (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
שמרוק (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"לדעתי בני יהודה ישחקו אחרת, אולי יותר התקפי, אבל זה ייתן לנו הזדמנויות לכבוש ואני חושב שיהיה משחק צמוד. היינו מודאגים ממספר 7 (ראלי) ומספר 10 (צעירי) של בני יהודה, ראיתי אותנו נגד אוליסס, גם מספר 14 (ביטון) שנפצע. לא ידענו הרבה על החלוץ הארמני (יבוריאן), כי הוא לא שיחק, אבל אנחנו יודעים למה לצפות מחר, שחקנים טכניים", הוסיף אוניל.

המאמן האירי הגיע לישראל ללא פחד ואמר: "אנחנו יודעים שנוכל לעשות לה צרות. כשחקן ומנג'ר אני יודע שזה משחק מסוכן, כי זה תמריץ אדיר לקבל הזדמנות לשחק נגד יובנטוס. אבל יש לנו משחק ליגה ביום ראשון, מאוד חשוב כדי לשמור על המקום הראשון, אז לא דיברנו על יובנטוס, השחקנים יודעים שזה שם אבל זה רחוק מיליוני מיילים מאיתנו כרגע".

מייקל אוניל (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
מייקל אוניל (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"יש לנו אמונה שנעבור סיבוב. אני מאוד לבן, זה מאוד חם לי להיות פה. הייתי פה כבר במלון נהדר והכל טוב. אני לא חושב שהטמפרטורה קשה, אבל הלחות היא קשה. אנחנו קבוצה צעירה והשחקן הכי מבוגר שישחק הוא בן 27, אז יש לנו צעירים עם לב גדול והרבה אנרגיה, מז"א יהיה גורם לא משמעותי", אמר אוניל לסיום.