פרננדז. הדירוג יעיר את הישנים? (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז. הדירוג יעיר את הישנים? (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

דירוג פיפ"א שהתפרסם היום (רביעי) מציג תמונת מצב שוודאי גורמת לראשי נבחרת ישראל לנוע באי נוחות בכיסאותיהם המרופדים. הכחולים-לבנים לא נכללו בין 50 הנבחרות הטובות בעולם לראשונה מאז אוגוסט 2006 והידרדרו מהמקום ה-36 ל-56, שפל שנראה לאחרונה אי שם באוקטובר 2004. הנבחרת שהדריך קשטן עד לפני חודשים אחדים ולא העפילה למונדיאל 2010, לשם השוואה, רשמה את הדירוג הגבוה בהיסטוריה כשהגיעה למקום ה-15.

יריבותיה של ישראל לבית 6 עושות חיל בדירוג. קרואטיה טיפסה שני שלבים אל המקום התשיעי, בעוד יוון נותרה במקום ה-12 המרשים. לעומת זאת, במוקדמות עדיין ישנן כאלה שמסתכלות  על ישראל מלמטה: לטביה ממוקמת 72 בעולם (ירידה של ארבע שלבים) וגאורגיה שלושה מקומות מתחתיה (עליה של 14), בעוד מלטה תופסת את המקום ה-168.

אלופת העולם ספרד וסגניתה הולנד עדיין מאיישות בהתאמה את המקומות הראשון והשני, בעוד ברזיל (שהיתה רביעית עד לפרסום הדירוג הנוכחי) החליפה מקומות עם גרמניה במקום השלישי בזכות הניצחונות שהשיגה במשחקי הידידות האחרונים. שאר העשיריה הראשונה בסדר יורד: ארגנטינה, אנגליה, אורוגוואי, פורטוגל, קרואטיה, רוסיה.

קרואטיה חוגגת, ובצדק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קרואטיה חוגגת, ובצדק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

את המקום ה-203 והאחרון תופסות ללא שינוי 5 נבחרות יחד. פפואה גינאה החדשה, סמואה האמריקנית, סאן מרינו ומונטסראט ואנגווילה שבאיים הקריביים זכו לכבוד של נעילה הטבלה היקרתית.