sportFive1332625 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
גלוך סוחט מחמאות (GETTY) (צילום: ספורט 5)
גלוך סוחט מחמאות (GETTY) | צילום: ספורט 5

אוסקר גלוך הוא אחד הכשרונות הצעירים הבולטים ביותר בכדורגל הישראלי. שחקנה של זלצבורג כבש העונה פעמיים ומעורר לא מעט עניין בקרב קבוצות גדולות באירופה. באתר הכדורגל "GOAL" ניתחו לעומק את השחקן, יכולותיו, דרכו, מה הוא צריך לשפר ומי מעוניינות לצרף אותו בחלון בינואר.

תחילה נאמר על ההחלטה לבחור בזלצבורג: "לרד בול זלצבורג יש היסטוריה מרשימה של פיתוח שחקנים צעירים מוכשרים. סאדיו מאנה, ארלינג האלנד, ושחקנים נוספים חידדו את כישוריהם במועדון האוסטרי לפני שעלו לבמה הגדולה, לאוסקר גלוך יש הזדמנות ללכת בעקבותיהם. בגיל 19 בלבד, גלוך נחשב לאחד הפוטנציאלים הלוהטים באירופה, ולא באופן סביר. הוא מראה בגרות יוצאת דופן".

בקשר למועדונים המעוניינים לצרפו בינואר נכתב: "ארסנל, מנצ'סטר יונייטד וליברפול בעקבותיו. הוא יוכל להביא להן הרבה דברים מעניינים".

על נקודות החוזקה במשחק של גלוך: "הוא סיוט למגנים כי הוא טוב עם שתי רגליים ונוח לו לשחק במגוון עמדות. הכוכב הישראלי הצעיר הוא לרוב מתפקד כמספר 10, אבל הוא יכול לשחק גם בתור תשע, קשר מרכזי או אפילו באגף. אי אפשר להגדיר אותו, ויש לו את היכולת למצוא רגעים קטנים כדי לקבל את הכדור ולהתקדם. גלוך מחזיק את הכדור עם מרכז כובד נמוך, ומאפשר לו לשנות כיוון במהירות ולבטל את איזון יריביו".

גלוך המשיך לקבל שבחים: "אין ספק שלזלצבורג יש את אחד השחקנים המבטיחים בכדורגל האירופי. למעט שחקנים יש אינטליגנציית כדורגל גבוהה כמו גלוך, במגרש ומחוצה לו, ואין גבול למה שהוא יכול להשיג אם ימשיך בדרכו הנוכחית".

אוסקר חוגג. להישאר בזלצבורג יהיה הצעד הנכון? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אוסקר חוגג. להישאר בזלצבורג יהיה הצעד הנכון? (GETTY) | צילום: ספורט 5

עם זאת, לא הכל ורוד, כשצוינו גם נקודות בהן צריך להשתפר: "כמובן, יש עוד דרך ארוכה לפני שגלוך יגיע לפסגת הכדורגל. שחקן שמלאו לו 20 רק באפריל לא יכול להיחשב שלם. הוא בהחלט יכול לשפר את ההתקפה שלו, ולפעמים הוא מאבד מיקוד בהגנה. הוא לא תמיד מסמן יריבים ובהחלט יכול להפגין יותר החלטיות בהתקפה במגרש. במקביל, הוא צריך לעבוד על שיפור קבלת ההחלטות שלו מול קבוצות שמשחקות הגנות צמודות, שכן הוא יכול לעשות טעויות על ידי החזקה בכדור יותר מדי זמן והחמצת מסירות פשוטות לחברים ברחבה".

גלוך גם מודע לכך שחסר לו כוח בעימותים של אחד על אחד. הוא אמר ל"מייל" כשנשאל על היריב הכי קשה שאי פעם התמודד איתו: "ניקולס ברלה. הוא היה קטן אבל חזק מאוד.לא יכולתי לדחוף אותו והוא לא איבד את הכדור, זה היה מטורף. זה דוחף אותי לעבוד קשה אפילו יותר פיזית. להיות בשורה אחת עם אנשים כמוהם, להקדים אותם".

ב-"GOAL" חשבו מי השחקן שהכי מזכיר את גלוך, ובחרו בפאולו דיבאלה: " גלוך לא רוצה שישוו אותו לאף אחד, אבל הדרך שבה הוא נע עם הכדור לא כל כך שונה מליונל מסי, והוא גם מחזיק באותה מהירות  שהפכה את אגדת ברצלונה למסנוורת כל כך בתקופת השיא. עם זאת, לא סביר שגלוך ישתווה אי פעם לזוכה שמונה פעמים בכדור הזהב מבחינת הישגים. יש לו קווי דמיון רבים עם חברו הארגנטינאי של מסי, פאולו דיבאלה, אחד ממספר ה-10 החמקמקים והבלתי צפויים ביותר בהיסטוריה האחרונה של הסרייה A.

שחקן נוסף נבחר כאחד שמזכיר את הישראלי: "גם למרטין אודגור של ארסנל יש מאפיינים דומים לגלוך, במיוחד בטכניקה ובראייה. לשחקן זלצבורג יש ללא ספק את אותה רמת אינטיליגנציה כמו שלושת  האחרים, ומעניין לראות איך הוא יכול להטביע חותם דומה בשנים הקרובות".

לגבי צעדיו הבאים בקריירה של גלוך: "אם גלוך אכן יצטרף לאחד מהמועדונים המובילים באירופה בזמן הקרוב, יש קבוצה אחת שתהיה לה יתרון על פני כל האחרות במלחמת ההצעות. הנער המוכשר אוהב את ריאל מדריד, מה שעשוי להסביר מדוע דחה את ברצלונה בתחילת השנה. עם זאת, נכון לעכשיו, הוא נמצא במקום הנכון לפתח את הקריירה שלו. למהר למעבר חורף יהיה לא חכם. ערכו ימשיך לעלות בזלצבורג, במיוחד אם תבטיח את המקום השלישי בקבוצת ליגת האלופות כדי להגיע לשלבי הנוקאאוט של הליגה האירופית. הקיץ הבא יהיה הזמן האידיאלי עבורו לעבור למועדון גדול".