(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5

כובש את אוסטריה, טייק 2. חלוצה של סט. פולטן, דור חוגי, רשם אתמול (שבת) צמד במשחק הליגה של קבוצתו נגד וולפסברגר ועלה לפסגת כובשי השערים בליגה האוסטרית עם ארבעה שערים לאחר ארבעה מחזורים, שזה גם שיא מועדון. בראיון לערוץ הספורט הוא סיפר על התחושות לאחר פתיחת העונה היוצאת מן הכלל שלו: "ברור שרציתי לפתוח בצורה הזאת, אבל לא חשבתי יותר מדי רחוק. ניסיתי להתרכז בלהשתלב במקום החדש ולהתרכז במשחק הקרוב בלבד ולהיות כמה שיותר דומיננטי. אני שמח שזה קורה גם מבחינת יכולת וגם מבחינת תפוקה".

לאחר המשחק הוא קיבל שבחים רבים באוסטריה. "הצוות המקצועי פה מאוד תומך, פתוח ותקשורתי", הוא סיפר. "נותנים לך להבין בדיוק מה רוצים ממך ומה התפקיד שלך ובתוך הגבולות האלה נותנים לך לבוא לידי ביטוי בצורה שהכי נוחה לשחקן. כמובן שאחרי פתיחת עונה חיובית אז האנרגיות במועדון חיוביות וכיף להגיע לעבודה, וחשוב שנמשיך לייצר תוצאות טובות כדי שזה ימשיך. אני חושב שהקרדיט להתאקלמות שלי צריך לתת לאנשים במועדון, הצוות המקצועי והשחקנים בקבוצה שנותנים לי להרגיש בבית מהרגע הראשון. הם אנשים טובים, חמים, סבלניים ואכפתיים".

"אני יכול להודות שמאוד חששתי מהחודשים הראשונים של המעבר. כל מעבר למדינה חדשה לוקח זמן שבכדורגל לא תמיד יש לך אותו, על אחת כמה וכמה בתקופה שהעולם נמצא בה, וברוך השם הם עוזרים לי מאוד. אני יכול להתמקד בכדורגל בלבד ומרגיש נהדר פה למרות הריחוק מהבית".

(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5

חוגי ושון וייסמן כיכבו במחלקת הנוער של מכבי חיפה וההשוואות בין השניים לא פוסקות. "שון שחקן מעולה וחבר טוב, הוא הצליח מאוד פה ואני מקווה שימשיך להצליח גם בספרד", הוסיף החלוץ. "אני מבין את הקווי דמיון שרואים בין שני המקרים, אבל זה לא מוסיף לי גולים ולכן אני באמת לא מתעסק בזה וזה לא מעניין אותי. לפני שתי עונות סיימתי חוזה בהפועל רמת גן והרגשתי עייף מכדורגל, ראיתי איך כל שנה אני פחות נהנה ופחות מביא את עצמי לידי ביטוי. באותו קיץ הבנתי שככה זה לא יכול להמשיך, שאני חייב לקחת את עצמי בידיים והבנתי שאם אעשה את הדברים בצורה נכונה אצליח להביא את הכישרון שלי לידי ביטוי. אחד מהדברים שלמדתי בתקופה הזאת היא שאני חייב להתעסק רק במה שתלוי בי, ההשוואה הזאת לא נכנסת ברשימה הזאת ולכן אני לא מתעסק בזה".

לפני גמר גביע המדינה, בו הפסידה האקסית, מכבי פתח תקווה להפועל באר שבע, חוגי אמר בראיון: "אני שווה לא פחות מווייסמן". החלוץ התייחס לאמירה: "אני לא מנסה להיות שווה יותר משון. תמיד האמנתי בעצמי, גם כשלא הלך ולא שיחקתי טוב. אני יודע מה אני שווה, רק לא ידעתי איך להביא את זה לידי ביטוי. הבנתי שזאת אחת הבעיות שלי בדרך להצלחה, וכחלק מהשינוי שעברתי התחלתי לעבוד עם האנליסט אוהד אפרת מחוץ לקבוצה, הוא עוזר לי לייעל את המשחק שלי. אני מאוד מאמין בעצמי ואני חושב שאני רק מתחיל להראות מה אני שווה באמת".

הליגה האוסטרית הפכה לבית חם עבור כדורגלנים ישראלים רבים. חוגי ניתח את הליגה: "הרמה פה טובה מאוד לדעתי, הכדורגל מהיר ואיכותי. הם משחקים מאוד שונה מאשר בארץ. בנוסף יש הבדל גדול ברמת המתקנים והמועדון, אני מעביר שם את כל היום ומתרכז 100% מהזמן בכדורגל ואני מרגיש שזה עוזר לי להיות טוב יותר אח"כ במגרש".

למרות דבריו, ישנה ביקורת על כך שההגנות באוסטריה חלשות, מה שמקל על החלוצים. חוגי מתנגד: "אני לא חושב שההגנות חלשות כמו שהסגנון הוא שונה. באוסטריה הכדורגל הרבה יותר פתוח, וגם כשאתה משחק נגד זלצבורג אתה משחק פתוח ומנסה לתקוף כמה שאפשר. לפני שחתמתי באוסטריה הייתה לי הצעה מליגה נוספת, ישבתי עם הצוות שלי כשגילינו שקבוצה בליגה האוסטרית כובשת בעונה בממוצע 17 גולים יותר מקבוצה ישראלית. אז כשחקן התקפה הרבה יותר נוח לשחק בליגה כזאת, בטח אם אתה לא משחק בקבוצות צמרת. אני לא חושב שיש קשר לרמה, כי בליגה הספרדית יש אפילו יותר גולים למשחק מהליגה האוסטרית ואני לא שומע אף אחד אומר שההגנות שם לא טובות. זה פשוט כדורגל בסגנון אחר".

חוגי היה חבר קבוע בנבחרות הצעירות של ישראל, אך לסגל הבוגרת עדיין לא הגיע: "הנבחרת זה החלום שלי מאז שהתחלתי לשחק כדורגל, מקווה מאוד שאני אמשיך לשחק טוב ולהשתפר ואקבל את הזימון. מבחינתי אני מתרכז בלהיות עקבי ברמה שלי, וכשזה יקרה אני מאמין שגם הזימון יגיע". החלוץ נשאל על העתיד: "הסוכנים שלי שלומי בן עזרא וגלעד קצב הם חלק בלתי נפרד מהקריירה שלי ואחראיים על הדברים האלה, הם באמת הכי טובים שיש אז אני לא צריך להתעסק בזה".

חוגי נפצע ברגלו בניצחון אמש, אך ההערכה היא שמדובר בפציעה קלה בלבד. הוא סיפר בצורה משעשעת על החגיגה שלו כאשר השתמש בנעל שלו כטלפון: "ידעתי שהמשפחה שלי מודאגת שהם ראו אותי יוצא החוצה עם הדם על הרגל, אז התקשרתי לעדכן אותם שהכל בסדר".