עושה חיל בסקוטלנד. עבדה (צילום: Getty) (צילום: ספורט 5)
עושה חיל בסקוטלנד. עבדה (צילום: Getty) | צילום: ספורט 5
בחמישי: שלב הבתים באירופית יוצא לדרך (Getty) (צילום: ספורט 5)
בחמישי: שלב הבתים באירופית יוצא לדרך (Getty) | צילום: ספורט 5

עונה הפכפכה עוברת עד כה על סלטיק וליאל עבדה בליגה הסקוטית. הבויז, שהפסידו במחזור הקודם בדרבי של גלאזגו, חזרו היום (שבת) למסלול הניצחונות עם 0:3 ביתי על רוס קאונטי, חמישה ימים לפני המשחק הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית מול ריאל בטיס. הקשר הישראלי בישל את השער השני במשחק, בעט לעמוד במחצית הראשונה וזכה לשבחים בתקשורת הסקוטית.

העיתונאי אנדי סקינר מ-"The Press and Journal" העניק לעבדה ציון 7 ואת תואר איש המשחק, תוך שהוא מציין את מזלה של רוס קאונטי משני המצבים המסוכנים ומהיכולת הטובה של הקשר המוכשר. גם ב-Sky Sport חילקו מחמאות לעבדה וציינו כי למרות שאינו כבש, היה זה שבעט הכי הרבה עבור קבוצתו - 5 איומים. סלטיק מבחינתה רשמה ניצחון ליגה שלישי העונה, ובמאזנה גם שני הפסדים אחרי המחזור החמישי.

המאמן אנג'ה פוסטוגולו חגג היום עם קבוצתו את ניצחון הבית השישי של סלטיק ברציפות, במשחקים אלה רשמו הבויז מאזן שערים של 2:23. עוד כמה נתונים סטטיסטיים על המשחק של עבדה היום: 25 מסירות מדויקות שזקפו לזכותו 86% הצלחה במסירות ו-3 מסירות מפתח. בעשרה משחקים במדי הירוקים כבש עד כה עבדה ארבעה שערים ובישל ארבעה שערים נוספים. בעוד פחות מחודש יחגוג עבדה את יום הולדתו ה-20.