(רועי תדמור)
(רועי תדמור) | צילום: ספורט 5
זהבי משתדל לשמור על כושר. (רועי תדמור)
זהבי משתדל לשמור על כושר. (רועי תדמור) | צילום: ספורט 5

ערן זהבי חזר בשבוע שעבר לסין מתוך תקווה גם לשוב לשחק כדורגל בשבועות הקרובים. אלא שלמרות העובדה כי המדינה מתאוששת אט-אט ממגפת וירוס הקורונה, הודיעה אמש (שלישי) הממשלה על דחייה נוספת בנוגע לחידוש כל ענפי הספורט הקבוצתיים, והפעם גם לא הציבה תאריך יעד לחזרתם לפעילות. בצל חוסר הוודאות הגדול, כוכב גוואנגז'ו R&F העניק ראיון ל"חדשות הספורט" וסיפר על הניסיון של המדינה לחזור לשגרה ועל הניסיון שלו עצמו לשמור על כושר, בזמן שכלל לא ברור מתי יוכל לדרוך שוב על כר הדשא יחד עם דיא סבע ושאר חבריו.

תחילה, סיפר זהבי על החיים בימים אלה בסין - המדינה שבה למעשה פרץ וירוס הקורונה לתוך חיינו. "התנועה עכשיו זורמת, הרבה מכוניות על הכביש, החנויות פתוחות ואפשר להזמין כל דבר שאתה רוצה. חובה עדיין לשים מסיכות, אבל מנסים לחזור פה לשגרה", אמר והתייחס גם לחיים בבית בחצי-חיוך: "אני ואשתי לא רגילים להיות כל כך הרבה זמן ביחד".

בעוד תאריך חזרה למגרשים כאמור אין, זהבי שנמצא בבידוד ביתי ממשיך לעבוד יחד עם מאמן הכושר ערן שדו, אבל הוא מודה כי מדובר בסיטואציה לא פשוטה: "אנחנו הופכים את הבית לחדר כושר מאולתר, מזיזים הכל לצד ומתאמנים. אני לא יודע מתי יהיה המשחק הראשון, כך שזה קשה. אנחנו די חסרי אונים כי לא יודעים כיצד לחלק את הכוח. אבל משתדלים לשמור על כושר ולהיות מוכנים".

השניים יחזרו לשגרה? (שיבר)
השניים יחזרו לשגרה? (שיבר) | צילום: ספורט 5

זהבי, איך לא, נשאל גם על האירועים שמתרחשים בימים אלה סביב הכדורגל הישראלי. "בנוגע לקיצוצים, אני יכול להבין את שני הצדדים", פתח הכוכב, "מצד אחד, הבעלים הם אנשי עסקים שמחזיקים קבוצות ואולי הפסידו הרבה כסף בעסקים שלהם. להחזיק קבוצת כדורגל זה מותרות ואני יכול להבין אותם שהם רוצים לקצץ. מצד שני, אני מבין מאוד את השחקנים שקשה להם לקבל את הגזרה הזו".

אקס מכבי תל אביב התייחס גם לאפשרות שעונת 2019/20 בליגת העל לא תחודש, ובמקרה כזה יצטרכו להתקבל החלטות לא פשוטות. "זה מצב מאוד קשה, קשה להעריך מה יהיה. אני מאמין שבסופו של דבר בישראל יעקבו אחרי ליגות גדולות יותר. בטוח שחלק יהיו מרוצים וחלק פחות. מצד שני, המגפה הזו השפיעה על כל העולם ועל חיי היום-יום, אז מה זה כבר כדורגל עם כל הכבוד".